Juozo Miltinio teatras Panevėžyje. A. Jonušio nuotrauka

Juozo Miltinio dramos teatras paskutinėmis kalendorinės vasaros dienomis savo spektaklius tradiciškai rodo pajūryje: Klaipėdoje, Palangoje, Kretingoje, Šilutėje, Gargžduose, o grįžęs namo, iškart įsisuks į naujų pastatymų verpetą.

Praėjusį sezoną savo gyvavimo 70 – metį pažymėjęs panevėžiečių kolektyvas praėjusį savaitgalį Klaipėdos žvejų rūmuose suvaidino naujausią savo spektaklį, Rėjaus Kunio ir Džono Čepmeno pašėlusią komediją „Misis Markhem miegamasis“. Netrukus žiūrovai išvys ir kiek ankstesnį to paties žanro spektaklį, Žano Puarė „Beprotiškas savaitgalis“. Šiuos Vytauto Kupšio ir Albino Kėlerio režisuotus darbus taip pat pamatys ir aplinkinių miestų bei miestelių gyventojai ir poilsiautojai.

Palangos senojoje gimnazijoje antradienį, rugpjūčio 23 dieną, žiūrovų dar kartą laukia Albino Kėlerio režisuotas spektaklis „Visi žmonės katinai“ pagal šiuolaikinės latvių rašytojos Maros Zalytės tragikomediją „Žemės mokestis“.

Iš pajūrio sugrįžusią teatro trupę rugsėjis įtrauks į tikrą naujų pastatymų verpetą. Jau pirmojo rudens mėnesio pabaigoje panevėžiečių laukia malonus įvykis. Aktorius, bardas, režisierius Kostas Smoriginas su aktoriais repetuoja Editos Kauzaitės dviejų veiksmų lyrinę komediją „Meilės pinklės ir košmarai“. Spalio mėnesį Mažosios salės repertuarą papildys Vilniaus dailės akademijos dėstytojo, įvairiose pasaulio šalyse kuriančio aktoriaus ir režisieriaus Rimo Morkūno spektaklis pagal Žano Luko Lagarso poetinę pjesę „Aš buvau namie ir laukiau lietaus“.

Gali būti, kad originaliai interpretuotos Germano Grekovo pjesės „Hanana“ (Panevėžyje pavadintos „Hanana, kelkis ir eik“) režisierius Rolandas Augustinas A. ruošia dar vieną staigmeną, nors stato gerai žinomą kūrinį – Nikolajaus Gogolio „Vedybas“.

Juozo Miltinio teatre žvalgytuves jau surengė ir režisierius Albertas Vidžiūnas. Jis kurs spektaklį pagal Žano Tatė kūrinį „Sankirta su pagrindiniu keliu, arba Pasaka apie auksinę žuvelę“. Ir tai – toli gražu ne visi iki Naujųjų metų teatro vadovų planuojami pastatymai.

Liuda Jonušienė

A.Jonušio nuotr.