Žymiausiose pasaulio bažnyčiose, katedrose, koncertų salėse koncertuojantį vargonininką Alexanderį Goriną rugpjūtį bus galima išgirsti ir Lietuvoje. Tarptautinių muzikos festivalių svečias A. Gorinas gros priešpaskutiniame ciklo „Sakralinės muzikos valandos” koncerte.

Net išrankiausių sakralinės muzikos gerbėjų nenuvils koncerto repertuaras. Klausytojai turės progą dar kartą įsitikinti, kad baroko dvasia ne veltui jau tiek metų yra vargoninės muzikos pagrindas. Svečias iš Izraelio programai parinko J. S. Bacho, D. Buxtehudės, G. Frescobaldi kūrinius, reikalaujančius ne tik aukšto muzikinio meistriškumo, bet ir vidinės menininko brandos. Tačiau A. Gorinui toks repertuaras jau seniai nebėra iššūkis. Azerbaidžano muzikos akademijoje studijavęs vargonininkas vėliau žinias gilino Olandijoje bei Švedijoje. Tačiau didžiausios įtakos jam turėjo studijos pas profesorių Ludgerį Lohmanną aukštojoje muzikos mokykloje Štutgarte (Vokietija).

Savo muzikinę karjerą A. Gorinas pradėjo Krasnojarsko valstybinės filharmonijos draugijoje, dėstė Krasnojarsko meno institute. 1990 m. emigravo į Izraelį, kur pastaruosius 20 metų dėsto vargonus muzikos mokykloje Tel Avivo universitete (Izraelis). Profesorius iki šiol sugeba suderinti akademinę veiklą su itin intensyviu koncertų tvarkaraščiu. Jam patikimos pasaulinės kūrinių premjeros, dedikuojami kūriniai. Pavyzdžiui, festivalyje „Prahos pavasaris” jis atliko ne tik čekų kompozitorių kūrinius, bet ir jam pačiam dedikuotą Ami Maayani „Arabesque No. 5” pasaulinę premjerą.

Kaip ir visi Kristupo vasaros festivalio ciklo „Sakralinės muzikos valandos” renginiai, A. Gorino koncertas vyks Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje rugpjūčio 23 d. 18.30 val.