Rugsėjo 26 dieną 18 val. Vilniaus Rusų dramos teatre vyks koncertas-spektaklis „Viskas apie Gidona“, kuriame istoriją apie kūrėjo kelią pasakos smuiko legenda Gidonas Kremeris į sceną Lietuvoje sugrįžtantis kartu su Baltijos šalių jaunimo virtuozų orkestru „Kremerata Baltica“.

Nekasdieniškame muzikiniame spektaklyje Rusų dramos teatre skambės įvairių kompozitorių kūrinių aranžuotės ir rusų kalba. Maestro G.Kremeris ne tik grieš, bet ir pasakos apie savo gyvenimą. Kalbėti apie sunkų, tačiau be galo įdomų kūrėjo kelią jam padės kompozitorių E. Izaijo, V.Kisino, L.Bethoveno, J.Sibelijaus, J. S. Bacho, F. Šuberto, N. Paganini, H. V. Ernsto, A. Vivaldi, F. J. Haidno, A.Dvoržako, A.Piacolos kūriniai, atspindintys tiek šviesiausias artisto gyvenimo dienas, tiek skausmingas akimirkas, kurios paprastai lieka slapčiausiose sielos kertėse.

„Visą gyvenimą nuoširdžiai dirbau vardan muzikos. Tikiuosi, kad keletas mano papasakotų istorijų tik sustiprins muzikos, kurią atliksime, teikiamų emocijų jėgą ir primins, kaip gimsta muzikos garsai“, - sakė G.Kremeris.

Visame pasaulyje koncertuojantis iš Rygos kilęs smuikininkas G.Kremeris smuiką į rankas pirmą kartą paėmė vos ketverių metų ir anksti sulaukė tarptautinio pripažinimo. Jis niekada neužmiršta savo tvirto ryšio su Baltijos šalimis. Vilnius yra šio menininko pirmųjų gastrolių, kūrybos sėkmių ir pažinčių miestas. Kadaise jis čia pagrojo savo pirmąjį rečitalį. Vilniuje buvo suburta ir pirmosioms savo Europos gastrolėms rengėsi jo vadovaujama „Kremerata Baltica“. Todėl kiekviena viešnagė Lietuvoje šiam kolektyvui yra ypatinga – jis stengiasi čia sugrįžti kasmet bei dovanoti geriausius savo koncertus.

Prieš keturiolika metų suburto orkestro „Kremerata Baltica“ garsas – subtilus ir gyvas, kaip jokio kito orkestro. Kiekvienas jo griežiamas kūrinys suskamba lyg džiugi ar skausminga, filosofiška ar svajinga asmeninė išpažintis. G.Kremeris su savo vadovaujamu kolektyvu skatina klausytojus atrasti tikrąją, dvasią taurinančią muzikos prasmę.

Neveltui šio kolektyvo kasmet nekantriai laukia žymiausių Europos, Azijos ir Amerikos salių bei festivalių publika, per sezoną jis surengia apie 60 koncertų. „Kremerata Baltica" maršrutuose dar nebuvo tik Antarktidos ir tokių šalių kaip Namibija, Šiaurės Korėja, Prancūzų Gajana.

Nespėję išsikrauti lagaminų, „Kremerata Baltica“ muzikantai puola repetuoti naujų programų neskaičiuodami laiko. Tokį gyvenimo tempą gali ištverti tik jauni žmonės. Todėl šio orkestro narių amžiaus vidurkis per beveik 14 metų mažai pasikeitė: šiandien jis yra 28-eri metai.

„Stengiamės, kad mūsų muzika visada pulsuotų gyvybe, nepripažįstame rutinos. Muzika mums – tai nuotykiai ir nuoširdūs išgyvenimai, o ne vien „tobulos natos“, – apie darbą su orkestru sakė jo įkūrėjas G. Kremeris.

Orkestro biografijoje – žymiausios pasaulio salės, solistai, dirigentai, žinomos įrašų studijos ir net 20 įrašytų kompaktinių plokštelių. Už vieną jų – „After Mozart“ 2002 m. muzikantai pelnė „Grammy“ apdovanojimą.