2012 m. gegužės 26 d., šeštadienis

Per popiežiaus vizitą Vokietijoje numatyta keletas ekumeninių susitikimų

2011-08-29
Rubrikose: Religija » Naujienos  Religija » Krikščionybė 
Vokietijos vėliava

Kaip praneša Vatikano radijas, Benediktas XVI į Vokietiją keliaus jau trečią kartą. Po dalyvavimo 2005 m. Kelne vykusiose Pasaulio jaunimo dienose ir kelionės į gimtąją Bavariją 2006 m., šį kartą nuo rugsėjo 22 iki 25 d. truksiančios kelionės metu jis aplankys Vokietijos sostinę Berlyną, o taip pat Erfurtą ir Freiburgą.

Iki popiežiaus kelionės likus mėnesiui, rugpjūčio 22 d. Berlyne buvo pristatytas šiai kelionei skirtas leidinys, kurį parengė Konrado Adenauerio fondas. Knygoje „Politika ir religija – Popiežius Vokietijoje“ publikuojami dvidešimties Vokietijos politikos, mokslo ir visuomenės veikėjų tekstai. Pratarmės autorė – kanclerė Angela Merkel.

Trečioji Benedikto XVI kelionė į Vokietiją prasidės rugsėjo 22 d., ketvirtadienį. Atskridęs į Berlyną, popiežius pirmiausia aplankys Vokietijos prezidentą jo oficialioje rezidencijoje. Po to numatytas vizitas Bundestage ir kalba Vokietijos parlamentarams. Ketvirtadienio vakarą Šventasis Tėvas aukos Mišias Berlyno olimpiniame stadione.

Antrąją kelionės dieną, penktadienį, rugsėjo 23-ąją, popiežius lankysis Erfurte, susitiks su Tiuringijos žemės vyriausybės vadovais, buvusiame augustinų vienuolyne dalyvaus ekumeninėse pamaldose su liuteronų bendruomenės vadovais. Erfurto augustinų vienuolynas ypatingas tuo, kad 1505-1512 metais jame gyveno Martynas Liuteris. Pavakare numatyti Mišparai Etzelsbacho vienuolyne, už maždaug šimto kilometrų nuo Erfurto.

Šeštadienio, rugsėjo 24-osios, rytą Erfurto katedros aikštėje popiežius aukos Mišias ir joms pasibaigus išvyks į Freiburgą, Badeno Viurtenbergo žemėje. Taip pat ir Freiburge numatytas ekumeninis susitikimas. Šeštadienio vakarą miesto parodų centro rajone Šventasis Tėvas dalyvaus maldos budėjime su jaunimu.

Sekmadienio, rugsėjo 25-osios, rytą popiežius aukos Mišias Freiburgo oro uosto teritorijoje. Pietaus kartu su Vokietijos episkopato nariais. Po pietų susitiks su visuomeniniame ir bažnytiniame gyvenime aktyviais katalikais pasauliečiais. Pavakare numatytas popiežius išvykimas atgal į Romą.

Vatikano radijo logotipas 2011

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

Dienos mintis baneris

REKOMENDUOJAME

Kelionė su Bernardinai.lt Nr. 18

Šįsyk norėjome pabrėžti mokinystę, kaip susitikimą su Mokytoju. Susitikimą, kuris keičia gyvenimą. Apie tai geriausia pasakoti kalbinant žmones, kurių gyvenimas švyti susitikimo šviesa.

Brabander

Galvojome, kaip pranciškonams įsitraukti į Klaipėdos miesto šventę, ir nusprendėme, kad būtų prasminga atkreipti dėmesį į miesto ištakas, nutarėme aplankyti tuos Baltijos jūros pakrantės miestus, kuriuose pranciškonai įsikūrė, prieš atvykdami į Klaipėdą.

VII šeimų susitikimas Milane

Milane gegužės 30 d. prasidės VII Pasaulinis šeimų susitikimas, į kurį susirinkusios šeimos iš viso pasaulio apmąstys labai aktualią ir svarbią temą: „Šeima: darbas ir šventė“.

Profesorius Marco Rossi

Krikščionio gyvenime vaizdas yra viena iš raiškos formų, tačiau jos neužtenka. Reikalinga patirtis. Gana dažnai iškyla būtent ši grėsmė, kad turime raiškos formas, už kurių nėra visiškai nieko.

Vaikų chorų šventė Kretingoje

Gegužės 26 dieną Kretingoje vyks XXII Vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų šventė „Sveika, Jūrų Žvaigžde“, į kurią tradiciškai susirenka kelios dešimtys vaikų ir jaunimo chorų ne tik iš Žemaitijos, bet ir iš visos Lietuvos.