Tarptautinė migracijos organizacija (TMO), spalio 4 d. minėjusi savo įkūrimo 60-metį, kartu su Europos migracijos tinklu (EMN) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybe pristatė interneto svetainę “Migracija skaičiais”, kurioje galima rasti oficialią statistinę informaciją visais migracijos klausimais.

Informacija svetainėje pateikiama taip, kad būtų suprantama kiekvienam – grafikų ir žemėlapių pagalba. Joje galima rasti atsakymus į rūpimus klausimus: „kiek lietuvių emigravo ir kur jie išvyksta“, „kiek užsieniečių gyvena tavo apskrityje“, „ką užsieniečiai veikia Lietuvoje“. Skaičiai paaiškinami trumpais suprantamais tekstais. Prie šios svetainės kūrimo prisidėjo Lietuvos darbo birža, Lietuvos statistikos departamentas, Migracijos departamentas ir Vidaus reikalų ministerija.

Anot Tarptautinės migracijos organizacijos, vien faktus apie migraciją žinoti nepakanka. Organizacija, kuri šiemet švenčia 60-tas įkūrimo metines, skatina diskutuoti ir apie tai, ar migracija yra vienintelis sprendimas siekiant susikurti geresnį gyvenimą.

Visą statistiką galima rasti adresu http://123.emn.lt. Informacija svetainėje bus atnaujinama kas mėnesį.

Vidaus reikalų ministerijos informacija