Lietuva neketina keisti Švietimo įstatymo, ir Lenkijos premjeras tai puikiai žino, trečiadienį pareiškė Lietuvos ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

"Ne vieną kartą esu sakęs, kad mes neplanuojame keisti Švietimo įstatymo, ir tą ir premjeras Donaldas Tuskas žino nuo pat pirmųjų pokalbių šia tema", - Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Kubilius.

Lenkijos žiniasklaida šiomis dienomis paviešino D.Tusko laišką A.Kubiliui, kuriame Lenkijos premjeras paragino pakeisti lietuvių kalbos pozicijas tautinių mažumų mokyklose stiprinantį Švietimo įstatymą ir nepatenkinamais pavadino dvišalės darbo grupės rezultatus. Ši darbo grupė darbą ketina baigti penktadienį.

A.Kubilius savo ruožtu sakė teigiamai vertinantis ekspertų darbą. Dėl darbo grupės abu premjerai sutarė rugsėjo mėnesį.

"Darbo grupės veiklą vertinu pozityviai. Aš tikiuosi ir konstruktyvaus jos darbo penktadienį, palaukime jos rezultatų. Iš tikrųjų mes siekiame konstruktyvaus dialogo, paremto tarpusavio pagarba", - kalbėjo Lietuvos premjeras.

Lietuvos pareigūnai sako, kad vasarą įsigaliojęs Švietimo įstatymas artina švietimo sistemą Lietuvoje prie Europos standartų ir iš esmės nesiskiria nuo Lenkijoje galiojančios tvarkos. Įstatymas numato, kad tautinių mažumų mokyklose Lietuvos istorija ir geografija turi būti mokoma lietuviškai ir po kelerių metų ketinama suvienodinti lietuvių kalbos egzamino užduotis.

Tačiau Lietuvos lenkų rinkimų akcijos politikai ir kai kurie Varšuvos pareigūnai sako, kad įstatymas blogina lenkų situaciją ir yra diskriminacinis.

A.Kubilius anksčiau buvo išsiuntęs laišką D.Tuskui, kuriame ragino steigti naują dvišalę darbo grupę socialinėms problemoms pasienio regionuose spręsti.

"Nenorėčiau tokio, sakysime, šių dienų pasikeitimo šiek tiek skirtingomis nuomonėmis vertinti kaip to, kad problemos, kurias aš siūliau spręsti kitose grupėse, steigiant kitas grupės, rūpintis bendromis pastangomis ekonominiu, socialiniu vystymusi svarbių Vilnijos regionų ir atitinkamai Seinų, Suvalkų regionų -kad šios problemos nebūtų svarbios mūsų partneriams Lenkijoje", - kalbėjo A.Kubilius.

Dvišalė darbo grupė analizavo tiek Lietuvos lenkų, tiek Lenkijos lietuvių švietimo situaciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.