A. Merkel ir N. Sarkozy: Italijos skolų krizės nesėkminga pabaiga būtų mirtis eurui
Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy pareiškė, jog Italijos ūkio žlugimas dėl skolinimosi krizės būtų "galas eurui", pranešė penktadienį Italijos ministro pirmininko Mario Monti spaudos tarnyba, išplatinusi pareiškimą po ministrų kabineto posėdžio.
Dėl tokios katastrofos "įstrigtų Europos integracijos procesas su neprognozuojamomis pasekmėmis", sakoma pareiškime.
M.Monti pasakė, kad "Italija pastaruoju metu parodė žymią fiskalinio konsolidavimo pažangą, ir kad pastangų padaryti šį konsolidavimą stabiliu bus imtasi nedelsiant kartu su priemonėmis, kurios užtikrintų augimą".
"Sarkozy ir Merkel išreiškė visišką pasitikėjimą Italijos ministrų tarybos pirmininkui Mario Monti ir jo vyriausybei, bei pranešė, jog remia Italiją. Jie suvokia, kad Italijos krachas neišvengiamai atves prie euro galo. Tai bus smūgis Europos integracijai, o pasekmės tokio įvykių posūkio neįmanoma nuspėti", - sakoma Italijos vyriausybės pareiškime.
Dokumente apibendrinti M.Monti, A.Merkel ir N.Sarkozy ketvirtadienį vykusių derybų rezultatai.















