2012 m. gegužės 27 d., sekmadienis

Valstybiniame jaunimo teatre – Ievos Astromskaitės poezijos knygos pristatymas

2011-11-25
Rubrikose: Kultūra » Informacija  Kultūra » Literatūra 

Lapkričio 29 d. (antradienį) 17 val. Valstybiniame jaunimo teatre (Arklių g. 5, Vilnius), rež. Dalios Tamulevičiūtės vardo fojė (antrame aukšte), įvyks Ievos Astromskaitės poezijos knygos „Dulkėm ir žiedlapiais“ pristatymas, kuriuo ne tik pradedama Lietuvos edukologijos universiteto leidyklos „Edukologija“ nauja knygų serija „Jaunųjų rašytojų poezija“, tačiau ir prasideda Valstybinio jaunimo teatro ir leidyklos bendradarbiavimas, leidžiant ir pristatant plačiajai visuomenei jaunųjų kūrėjų poezijos ir prozos knygas teatro patalpose.

„Jaunųjų rašytojų poezijos“ serija pradedama 2011 metų Pirmosios moksleivio knygos konkurso nugalėtojos Ievos Astromskaitės eilėraščių knyga „Dulkėmis ir žiedlapiais“. Knygoje sukaupti jaunatviški, lengvi, jau įvertinti, tačiau vis dar jaunosios kūrėjos kelio pradžią žymintys eilėraščiai. Pristatymo metu eilėraščius skaitys knygos autorė ir režisierės bei aktorės Janinos Matekonytės mokiniai. Akustine gitara gros Tadas Jundulas, dainuos Simona Savickaitė.

„Mūsų leidykla pradeda leisti dvi serijas jaunųjų kūrėjų knygų – „Jaunųjų rašytojų poezija“ ir „Jaunųjų rašytojų proza“. Šiomis serijomis mes siekiame pristatyti jaunus, dar neatrastus autorius arba tuos, kurie savo terpėje, rate yra puikiai žinomi ir pripažinti, tačiau neturi galimybės išleisti knygos (-ų). Mes ėmėmės savotiškos misijos „ištraukti į dienos šviesą“ jaunuosius kūrėjus, padrąsinti juos, suteikti jiems galimybę rašyti ir realizuoti save. Atrinkti jaunuosius kūrėjus, vertus knygos, leidyklai padeda rašytojai, poetai, literatūrinių sambūrių iniciatoriai, VU ir LEU dėstytojai ir kt. Serijas vienijantys aspektai – knygelių formatas, stilius bei serijos ženklas – juodai baltas pumpuras, simbolizuojantis besiskleidžiančius literatūrinius „žiedus“, kurių kiekvienas – savitas, spalvingas, – sako leidyklos „Edukologija“ direktorius Jonas Balčiūnas.

„Ievos Astromskatės knygos pristatymas žymi ne tik naujų knygų serijos, bet ir leidyklos „Edukologija“ bei Jaunimo teatro bendradarbiavimo pradžią, kuri, tikimės, turės gražų tęsinį. Stengsimės, kad visi pristatymai būtų originalūs, skirtingi, atspindintys knygų autorių stilių, eilėraščių ar prozos kūrinių turinį, formą. Eilėraščius „miksuosime“ su muzika, klausysimės džiazo, gal net repo, gal bandysime pagal eiles piešti ar vaidinti, įtrauksime į veiksmą žiūrovus, klausytojus. Stengsimės, kad būtų įdomu ir įsimintina“, – teigia leidyklos „Edukologija“ vadybininkė Kristina Noreikienė.

„Norėtume, kad Jaunimo teatras  būtų ne tik spektaklių rodymo, bet ir bendravimo su jaunais žmonėmis vieta. Idėja vienoje iš mūsų fojė, o galbūt ateityje ir kitose teatro erdvėse, rengti pradedančių  rašytojų knygų pristatymus, mane pradžiugino.  Jaunimo teatro „Teatromanų“ klubas, skirtas supažindinti moksleivius su teatro vidinėmis subtilybėmis, kitais metais turėtų vėl aktyviai veikti.  Kartu su juo, o tikėkimės ir su „Edukologijos“ leidykla, galbūt atsiras įvairesnės veiklos, pavyzdžiui, literatūros vakarų, kuriuose dalyvautų skaitantis, rašantis ir muzikuojantis jaunimas. Ievos knygelė – tai pirmas žingsnis į artimesnį ir naują ryšį su mūsų žiūrovais“, – sako Valstybinio jaunimo teatro Literatūrinės dalies vedėja Gintė Pranckūnaitė.

Bernardinai.lt

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

REKOMENDUOJAME

Kelionė su Bernardinai.lt Nr. 18

Šįsyk norėjome pabrėžti mokinystę, kaip susitikimą su Mokytoju. Susitikimą, kuris keičia gyvenimą. Apie tai geriausia pasakoti kalbinant žmones, kurių gyvenimas švyti susitikimo šviesa.

Liudvikas Jakimavičius

Žmogus, išsižadėjęs tradicijos, kalbos, istorijos ir bendruomenės, virsta šešėliu, nieku. Ištikimybė prasideda nuo įsipareigojimo šių vertybių neprarasti ir skatinti kitus jas puoselėti ir godoti.

Skamba kankliai 2011

Šių metų festivalio programoje – beveik 50 renginių, pritraukiančių savo įvairove, pateikimo forma, tad turėtų išsipildyti sena organizatorių svajonė – keturioms dienoms sukurti gyvą, dainingą, ūžiantį miestą

Teatro kritikas Vaidas Jauniškis

Migracija – kaip ir žemėje: anoniminiai komentarai su visu savo „stiliumi“ keliauja į leidinio tekstus, šie – atgal ir į realius tarpusavio santykius, o pastarieji – atgal į komentarus.

Andrius Kaniava

„Baigdamas mokyklą, žinojau du dalykus – žirgus ir teatrą. Iš esmės mano gyvenime ir iki šios dienos niekas nepasikeitė“, – juokdamasis pasakoja ilgametis Keistuolių teatro aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Andrius Kaniava.

Michailas Epšteinas „Tėvystė“

Jaudinamai atvirai atskleidžiama asmeninė patirtis, pateikiama filosofinė tėvystės reflekcija, įžvalgos, peržengiančios individualios būties ribas ir dvelkiančios universalumu.