2012 m. gegužės 27 d., sekmadienis

Subtilus dailininkės J. Mitalienės menas Molėtuose

2011-11-29
Rubrikose: Kultūra » Dailė 
Jūratė Mitalienė. „Laiko grafika, III, 2008“

Lapkričio 27 d. Molėtų parapijos namuose (Jono Pauliaus II g. 1) atidaryta Utenos dailės pedagogės Jūratės Mitalienės paroda. Dvidešimt nedidelio formato paveikslų – tai tarsi adventinė dovana Aukštaitijos kraštui.

Dailininkė J. Mitalienė pasakojo  kaip ilgai, sluoksnis po sluoksnio ji dengia dažais darbų paviršių, „augina, brandina spalvą“, lyg paskubina laiką. Autorė dirba tol, kol aliejus, akrilas ar pastelė tapomo darbo paviršiuje pradeda virpėti, kvėpuoti, kalbėti sava plastikos kalba, tariama užuominomis, taupiais štrichais. Dailininkė sako, kad kiekvieno darbo idėja susijusi su konkrečiais impulsais. „Čia įkvėpė mamos nėrinių ažūrai, ten Videniškių klausyklos langelis, o ten – besioksiduojančio sidabro švytėjimas“, - pasakoja dailininkė.

Drobėse, koliažuose ar asambliažuose – neliteratūriški, bet prasmėmis prisotinti ženklai: ovalai, elipsės, kryžiai, kvadratai, susukti ar paberti karoliukai. Ženklai ir simboliai paveiksluose išbrėžti natūraliai, lyg likę ant šventojo kalinio kameros sienos, lyg aptikti šveičiant seną taurę ar sovietinio teroro laikais renkant iš purvyno auksinius votus.

1960 m. Šiauliuose gimusi dailininkė J. Mitalienė yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lenkijos pastelininkų asociacijos narė, dalyvauja parodose Lietuvoje ir pasaulyje: Latvių bendrijos būste „Dauguvos sakalai“ Londone, 2005; galerijoje „Palac Sztuki“ Krokuvoje ir WTC Art Gallery Roterdame (III tarptautinė pastelės bienalė, 2007); IV tarptautinėje piešinių bienalėje Melburne, 2007; galerijoje „Alex“ Vašingtone, 2010; dailės konkurse „Lietuvos sakmė“ Radvilų rūmuose Vilniuje, 2011, ir kitur.

Dailininkė J. Mitalienė pelnė Krokuvos dailės akademijos medalį ir žurnalo „Art&Business – Sztuka Polska i Antyki“ diplomą, 2006; gavo Publikos prizą IV piešinio bienalėje Melburne, 2007; Miko J. Šileikio III premiją parodoje, kurią šiemet surengė Lietuvos dailės muziejus ir Čiurlionio galerija Lemonte, JAV.

Jūratė Mitalienė. „Klausyklos langelis, 2008“
Jūratė Mitalienė. „M.V. III, 2008“
Jūratė Mitalienė. „Veliumas, 2008“

Dailininkės J. Mitalienės paroda Molėtuose vyks iki 2012 sausio 6 d.

Parengė Vaidotas Žukas

Bernardinai.lt

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

REKOMENDUOJAME

Kelionė su Bernardinai.lt Nr. 18

Šįsyk norėjome pabrėžti mokinystę, kaip susitikimą su Mokytoju. Susitikimą, kuris keičia gyvenimą. Apie tai geriausia pasakoti kalbinant žmones, kurių gyvenimas švyti susitikimo šviesa.

Liudvikas Jakimavičius

Žmogus, išsižadėjęs tradicijos, kalbos, istorijos ir bendruomenės, virsta šešėliu, nieku. Ištikimybė prasideda nuo įsipareigojimo šių vertybių neprarasti ir skatinti kitus jas puoselėti ir godoti.

Skamba kankliai 2011

Šių metų festivalio programoje – beveik 50 renginių, pritraukiančių savo įvairove, pateikimo forma, tad turėtų išsipildyti sena organizatorių svajonė – keturioms dienoms sukurti gyvą, dainingą, ūžiantį miestą

Teatro kritikas Vaidas Jauniškis

Migracija – kaip ir žemėje: anoniminiai komentarai su visu savo „stiliumi“ keliauja į leidinio tekstus, šie – atgal ir į realius tarpusavio santykius, o pastarieji – atgal į komentarus.

Andrius Kaniava

„Baigdamas mokyklą, žinojau du dalykus – žirgus ir teatrą. Iš esmės mano gyvenime ir iki šios dienos niekas nepasikeitė“, – juokdamasis pasakoja ilgametis Keistuolių teatro aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Andrius Kaniava.

Aidas Marčėnas „Ištrupėjusios rdvės“

„Ištrupėjusios erdvės“ – tai poeto Aido Marčėno „devynių gyvenimų eilės“, arba dvyliktasis eilėraščių rinkinys. Naujuose eilėraščiuose skleidžiasi kasdien patiriami išgyvenimai, dabartinio pasaulio ir žmogaus būsenos, aktualūs apmąstymai.