Šiandien prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos Vyskupų Konferencijos nariais: kardinolu A. J. Bačkiu, arkivyskupu S. Tamkevičiumi, vyskupais E. Bartuliu, J. Boruta, G. Grušu, J. Kaunecku, J. Matulaičiu, R. Norvila, J. Ivanausku ir A. Poniškaičiu.

Susitikime kalbėta apie religinių bendruomenių vaidmenį šalies gyvenime, valstybės ir bažnyčios bendradarbiavimą skatinant bendruomeniškumą, mažinant socialinę atskirtį, teikiant sveikatinimo ir socialines paslaugas, kovojant su smurtu ir patyčiomis, stiprinant visuomenės dvasinę būseną.

„Lietuvos tikinčiųjų bendruomenės vaidmuo, skleidžiant solidarumo idėjas ir užtikrinant paramą tiems, kuriems sunkiausia, yra labai svarbus. Savanorystė ir labdaringa veikla rodo, kad šalies žmonių gerovė ir orumas yra ne tik valstybės, bet ir kiekvieno iš mūsų įpareigojimas", - teigė Prezidentė.

Prezidentė taip pat paragino dvasininkus ir toliau aktyviai veikti sveikatinimo bei socialinių paslaugų srityse, kad pažeidžiamiausi visuomenės sluoksniai sulauktų pagalbos ir mažėtų jų socialinė atskirtis.

Pasak S.Tamkevičiaus, su šalies vadove buvo kalbėta apie dabartines nuotaikas visuomenėje.

„Žmonėse daug nusivylimo, daug susipriešinimo dėl sunkios moralinės situacijos, daugelis ypač jaunų žmonių palieka Lietuvą. Mes kėlėme mintį, kad Bažnyčia kartu su valstybės institucijomis dirbdamos galėtų bendrą klimatą daryti geresnį“, - Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininką cituoja BNS.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarta alkoholio reklamos draudimo įstatymo tema. Seimas gruodžio pradžioje atšaukė anksčiau priimtas pataisas dėl alkoholio reklamos visiško draudimo nuo 2012 metų.

„Ir prezidentė, ir vyskupai yra tos pačios nuomonės, kad šiandien alkoholizmas Lietuvoje yra didelė bėda, bet tą didelę bėdą negalima išspręsti vien tik draudimais. Reikia kai kur draudimų, kai kur reikia ieškoti kitų formų, kad jis būtų ne taip lengvai prieinamas“, - sakė S.Tamkevičius.

S.Tamkevičius: nereikėtų kalbėti apie kunigų apmokestinimą negrąžinus Bažnyčiai turto

Po susitikimo vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos katalikų bažnyčios vadovai išsakė mintį, kad nederėtų kalbėti apie mokesčių dvasininkams įvedimą Lietuvoje, kol Bažnyčiai negrąžintas turtas. Tokia idėja Lietuvoje imta svarstyti po to, kai Lenkijos vyriausybei paskelbė apie ketinimus įvesti mokesčius dvasininkams

„Jeigu mes šiandien dar neforsuojame savo pagrindinės nuosavybės paėmimo, tada būtų nelabai etiška kalbėti (apie tai). Jūs esate be nuosavybės, be pinigų ir kažką dar mokėkite. Manau, kad reikia klausimą spręsti kartu", - žurnalistams pirmadienį sakė Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

Žiniasklaidoje lapkričio pradžioje buvo pasirodę pranešimų, kad Lenkijos vyriausybė ketina pamažu įvesti mokesčius kunigams. Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas nesiūlo karpyti visų Bažnyčiai taikomų mokesčių lengvatų, tačiau siekia įpareigoti kunigus mokėti bent už pensijų draudimą.

„Lietuvoje bažnyčios finansinė padėtis yra visiškai kitokia, ir jeigu kada nors ji bus panaši, kaip Lenkijoje, mes atviri ir nenorime būti kažkokios išimtys“, - tvirtino S.Tamkevičius.

Jis tvirtino, kad Bažnyčia nėra nusiteikusi skubinti klausimo dėl turto grąžinimo, tačiau šis klausimas yra spręstinas.

„Bažnyčia dalį savo reikalingo turto yra atgavusi, yra neatgavusi pagrindinio turto, kuris buvo parapijų išsilaikymo pagrindas, - žemės. Mes jau 20 metų labai kantrai į šitą klausimą žiūrime ir visada matėme tą problemą, kad Lietuvoje yra daug sunkumų ir kad forsuoti tikrai nereikia. Šiuo metu mes nenusiteikę forsuoti, bet kaip ir kiekvienas organizmas, norime taip gyvuoti, kad turėtume minimalias sąlygas“, - pasakojo S.Tamkevičius.

Anot jo, žiniasklaida suformuoja nuomonę, kad Bažnyčia „sėdi ant aukso puodo“, bet taip nėra ir daug kur yra „vos suduriamas galas su galu“.

Bernardinai.lt ir BNS inf.