Algirdo Musneckio fotografija

Gruodžio 15 dieną 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje (Rotušės a. 1 / Vilniaus g. 2) atidaroma Algirdo Musneckio fotografijų paroda – Recovered memory / Atkurta atmintis. Renginyje dalyvaus autorius.

Paroda pasižymi išskirtine šiauliečio fotografo suręsta koncepcija. Kaip pastebi menotyrininkas Virgilijus Kinčinaitis, galerijoje eksponuojama rastų ir naujam gyvenimui reanimuotų A. Musneckio negatyvų kolekcija yra ypatingai savalaikė ir aktuali.

„Kodėl? Pirmiausiai, priešingai nei daugeliui profesionalų, Algirdas nebijo naivaus fotografinio mėgėjiškumo. Atsitraukdamas pats kaip autorius, savotiškai save sunaikindamas kaip menininką, jis užleidžia vietą neįtikėtinai nuoširdiems ir dramatiškiems pamestų šeimyninių, kelioninių, šventinių ar atsitiktinių fotografijų vaizdams. Būtent taip šie vaizdai tapo vieši, būtent todėl jie galėjo kreiptis į mus ir sujaudinti savo kičiniu paprastumu, savo paperkančiu intymumu, savo netikėtu artumu postmoderniai ar konceptualiai fotografijai. (…)

Būtent tokių, o ne meninių fotografijų akivaizdoje jauti, jog žmogaus gyvenimas yra tik kelios, paprastos, pasikartojančios buitinių situacijų klišės ir nieko daugiau. Būtent tai sudaro mėgėjiškų fotografijų „herojizmą“. Fotografija čia pasireiškia kaip optinė elementaraus gyvenimo tapsmo mechanika. Taip pasireiškia svarbiausias fotografinės erdvės paradoksas – fotomenininkai jai nereikalingi, jie tik gali savotiškai „parazituoti“ totalinės fotografinės erdvės pakraščiuose. O pačiame šios erdvės centre viešpatauja fotografiniam spragsėjimui užprogramuotas anoniminis mėgėjas.”

Virgilijus Kinčinaitis

Algirdas Musneckis (gimė 1936 m.) Šiauliuose. 1954 m. baigė Šiaulių J.Janonio vidurinę mokyklą, 1960 m. - Šiaulių pedagoginį institutą, įgyjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo kvalifikaciją. 1960 – 1967 m. dirbo Šiaulių mokykloje - internate Nr.1, mokytoju, auklėtoju, vadovavo fotobūreliui. Dalyvavo miesto fotoklubo rengiamose parodose. Nuo 1967 m. vedė fotografijos praktikumus Šiaulių pedagoginio instituto studentams ir dirbto fotolaboratorijos vedėju. Pirmąją personalinę parodą surengė 1970 m. „A. Musneckio viešnagė Kelmėje"; 1979 m. paroda, skirta Šiaulių pedagoginio instituto trisdešimtmečiui; 1996 m. „Praeitis ir dabartis"; 1998 m. „Miesto centras", „Dėstytojų portretai"; 1999 m. „Šiauliai - Radviliškis"; „Buratino aikštė"; 2003 m. paroda, dedikuota mokytojo J. Adomaičio šimtmečiui; „Kitas žvilgsnis į Šiaulius"; 2004 m. „Gyvieji ir mirusieji"; 2006 m. „Šiaulių panorama".

Paroda galerijoje veiks iki gruodžio 28 dienos.