2012 m. vasario 23 d., ketvirtadienis

Vilnius paskutinę šių metų naktį pasitiks koncertu „Metų sąskambiai“

2011-12-20
Rubrikose: Kultūra » Informacija 

Paskutinę šių metų naktį, gruodžio 31-ąją, Bažnytinio paveldo muziejus sostinės gyventojus ir svečius kviečia į kamerinio choro „Aidija“ koncertą „Metų sąskambiai“. Senųjų ir Naujųjų metų sandūra – prasmingas, viltingas, šventiškas laikotarpis, suskambantis dovanotomis patirtimis, naujais pasiryžimais. Kasmet Senųjų ir Naujųjų sąskambiai vis kitokie, nelygu, ką išgyvenai, kur link stiebiesi.

Koncerto programos pradžia telks žvilgsnį į ištirpusius metus, primindama Kalėdų Džiaugsmą, Dievo Gailestingumą; M.K.Čiurlionio, A.Bruknerio jubiliejines sukaktis. Antroje programos pusėje skleisis šventiškumas, žaismė.

Anot muzikologės Vytautės Markeliūnienės, dvasine gaiva, jaunatvišku polėkiu, meistriškumu bei muzikalumu klausytojų dėmesį patraukiančiai „Aidijai“ būdingas netrafaretiškas gyvumas, muzikinių prasmių ryškumas, netikėtos detalių ir visumos sąveikos. Tam tikri teatro elementai, apeigiškumas galėtų būti įvardijami, kaip dar vienas būdingas „Aidijos“ muzikinių programų bruožas. „Tas pats ir vis kitas“ – ar tik ne šis muzikos kritiko Edmundo Gedgaudo aforizmas taikliausiai paliudija „Aidijos“ išskirtinumą.

Koncerte skambės nuostabūs Gregorio Allegri, Heinricho Schuetzo, Antono Brucknerio, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Olivier Messiano opusai chorui a cappella. Taip pat nuotaikingi, poetiški kompozitorių Jaakko Mantyjarvi, Erico Whitacre kūriniai bei išmoningos įvairių autorių aranžuotės chorui. Koncerto vedėja – savitus sąskambius derinanti aktorė Joana Čižauskaitė.

Prieš daugiau nei dvejus metus duris atvėręs Bažnytinio paveldo muziejus spėjo tapti atvira, patrauklia ir įpareigojančia kultūrine Vilniaus erdve, muziejaus kolektyvas aktyvia, vertinga veikla jau užsitarnavo akademinės visuomenės pagarbą.

Koncertas vyks gruodžio 31 d. 16.00 val. Bažnytinio paveldo muziejuje, Šv. Mykolo bažnyčioje (šv. Mykolo g. 9, Vilnius).

Bernardinai.lt

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

REKOMENDUOJAME

ansamblis Lietuva

„Esu lietuvis, moku pagrindinius sportinių šokių žingsnelius, atpažįstu tango, salsą, sambą ir pasadoblį, bet nežinau, kaip šokama tradicinė lietuviška polka, ar aš galiu vadintis patriotu?“

Langas

Šią savaitę lankė dvi švęstinos dienos – šventojo Valentino ir Lietuvos valstybės atkūrimo. Apie jas sukosi daug politinių ir atminties tekstų. Kiekvienas jas vienaip ar kitaip paminėjome. O kuo turtino „Kultūros“ skilties langas?

Grebenščikovas

O pykti dėl kitų neturiu laiko. Kai pats tapsiu geresnis, galbūt imsiu keikti kitus.

Rūdninkų knygynas

Prieš penkiasdešimt metų, vasario 1-ąją, pasirodė romanas, pavertęs jo autorių literatūrine įžymybe, įkvėpęs „Oskarą“ pelniusį filmą ir pakeitęs pasaulio požiūrį į psichiatrines ligonines.

Nawal

Pati gitarą, lutnią, fleitą ir keletą kitų mažai lietuviams pažįstamų muzikos instrumentų ivaldžiusi mistiškoji Nawal teigia, kad pats pirmasis bei svarbiausias jos instrumentas – balsas.

Justinas Marcinkevičius. Papasakoti gyvenimą

Knyga, jau nepalydėta reiklaus autoriaus žvilgsnio. Bet pratęsianti Justino Marcinkevičiaus poezijos gyvenimą, kalbėjimą žmogui lyg iš kokio aukštesnio žinojimo ar įgaliojimo.