2012 m. gegužės 26 d., šeštadienis

Prasideda VI Architektūros pokalbių ciklas „Procesas“

2012-01-05
Rubrikose: Kultūra » Architektūra ir kultūros paveldas  Kultūra » Informacija 

Šiandien prasideda VI Architektūros pokalbių ciklas, kurio tikslas – supažindinti visuomenę su skirtingais architektūros kūrybos metodais, eiga, idėjų įgyvendinimu realybėje,  atkreipti dėmesį į patį architektūros kūrimo procesą, kuris  dažnai pamirštamas ir nuvertinamas, tačiau tai vienas svarbiausių orientyrų kelyje į kokybišką architektūrą.

Šių pokalbių ciklo pagrindinė tema – „Procesas“. Praktinius ir filosofinius architektūros klausimus analizuos penki praktikuojantys Europos architektai. Paskaitų ciklą šiandien atidaro dr. N. Biloria (NL), besispecializuojantis projektuoti itin sudėtingus architektūros kūnus ir procesus. Pokalbyje bus akcentuojami painūs ir sudėtingi ryšiai tarp informacinių ir fizinių sistemų architektūroje – kaip būtina sąlyga kuriant kontekste derančią, darnią ir tvarią architektūrą. Paskaitos metu šie santykiai bus iliustruojami pavyzdžiais iš įvairių vykdomų architektūros projektų, kuriuos kuruoja Delfto technologijų universiteto Hyperbody tyrimų grupė. Paskaita vyks anglų kalba.

Siiri Valner (EE) sausio 12 dieną papasakos apie architektūrinius eksperimentus. Andrė Baldišiūtė (LT), daug dėmesio kūrybos procesui skirianti jaunosios kartos Lietuvos architektė, kalbės  apie sėkmės ir atsitiktinumo svarbą architekto darbe paskaitoje sausio 19 dieną. Matthias Rick  (DE) iš Berlyno eksperimentinės urbanistikos studijos Raumlabor papasakos apie laikinos architektūros objektus vasario 2 dieną.  Ciklą vasario 9 dieną užbaigs  svarbiausias ciklo pašnekovas – Anton Garcia-Abril (ES), prestižiniuose Europos ir  JAV universitetuose  dėstantis Ispanijos architektas, kurio darbai ne kartą eksponuoti Venecijos architektūros bienalėje bei pripažinti tarptautiniuose apdovanojimuose. A. Garcia-Abril‘is atskleis efektyviai išnaudojamų konstrukcijų svarbą pastato grakštumui ir architektūros raiškai.

Architektūros [pokalbių] fondas - tai įkvepiantys pokalbiai su išskirtiniais pašnekovais, skirti ugdyti kiekviename architektą – humanišką, jautrų, mąstantį, įžvalgų. Kas savaitę vykstančiuose pokalbiuose dalyvauja inspiruojančios asmenybės, kurios ne tik pristato, aptaria ir apibendrina aktualią temą, bet ir suintriguoja, priverčia mąstyti kitaip.

Penki Sausio-Vasario mėnesiais įvyksiantys renginiai yra šeštoji tęstinio Architektūros [pokalbių] fondo projekto dalis. Pokalbių ciklas vyks sausio 5 – vasario 9 dienomis.

Renginio kuratoriai -  Aurimas Sasnauskas ir Lukas Rekevičius.

Pokalbiai vyks Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje).

Daugiau informacijos ir videopaskaitų ieškokite ČIA

Renginiai nemokami.

 

Bernardinai.lt

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

REKOMENDUOJAME

Kelionė su Bernardinai.lt Nr. 18

Šįsyk norėjome pabrėžti mokinystę, kaip susitikimą su Mokytoju. Susitikimą, kuris keičia gyvenimą. Apie tai geriausia pasakoti kalbinant žmones, kurių gyvenimas švyti susitikimo šviesa.

Liudvikas Jakimavičius

Žmogus, išsižadėjęs tradicijos, kalbos, istorijos ir bendruomenės, virsta šešėliu, nieku. Ištikimybė prasideda nuo įsipareigojimo šių vertybių neprarasti ir skatinti kitus jas puoselėti ir godoti.

Skamba kankliai 2011

Šių metų festivalio programoje – beveik 50 renginių, pritraukiančių savo įvairove, pateikimo forma, tad turėtų išsipildyti sena organizatorių svajonė – keturioms dienoms sukurti gyvą, dainingą, ūžiantį miestą

Teatro kritikas Vaidas Jauniškis

Migracija – kaip ir žemėje: anoniminiai komentarai su visu savo „stiliumi“ keliauja į leidinio tekstus, šie – atgal ir į realius tarpusavio santykius, o pastarieji – atgal į komentarus.

Andrius Kaniava

„Baigdamas mokyklą, žinojau du dalykus – žirgus ir teatrą. Iš esmės mano gyvenime ir iki šios dienos niekas nepasikeitė“, – juokdamasis pasakoja ilgametis Keistuolių teatro aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Andrius Kaniava.

Michailas Epšteinas „Tėvystė“

Jaudinamai atvirai atskleidžiama asmeninė patirtis, pateikiama filosofinė tėvystės reflekcija, įžvalgos, peržengiančios individualios būties ribas ir dvelkiančios universalumu.