2014 m. liepos 24 d., ketvirtadienis

Atgarsiai iš krikščioniškų jaunimo bendruomenių vakaro: ką veiksime artimiausiu metu?

2012-01-12
Rubrikose: Religija » Naujienos  LUX/jauniems » Tikiu 
Bendruomenių susitikimas

Evgenios Levin nuotrauka

Vakar Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras (VAJC) surengė Vilniaus arkivyskupijos krikščioniškų jaunimo Bendruomenių vakarą. Šiuo vakaru simboliškai buvo pradėti 2012 Viešpaties metai, kuriuos Lietuvos vyskupų konferencija paskelbė palaimintojo Jurgio Matulaičio metais. Jaunimo atstovai iš įvairių parapijų, maldos grupių ir organizacijų bei kelių kongregacijų pašvęstojo gyvenimo atstovai susirinko į Šv. Teresės bažnyčios kriptą, kurioje pradėjo susitikimą šv. Mišiomis. Jas aukojo J. E. kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Bendruomenių susitikimas

Kreipdamasis į aktyvų tikintįjį jaunimą, ganytojas nurodė maldą, kaip pirmąjį žingsnį norintiems skleisti Evangeliją ir keisti savo aplinką. Tik per maldą, pokalbį su Jėzumi, atrasime savo pašaukimą. Pamokslą kardinolas užbaigė užduotimi: „Jūs esate mažieji Samueliai – ieškokite savo kelio.“

Bendruomenių susitikimas

Po šv. Mišių aukos visi dalyviai persikėlė į Domus Marija salę, kurioje programa tęsėsi agape ir artimiausių VAJC‘o ir Vilniaus bendruomenių organizuojamų atvirų renginių pristatymu.

Bendruomenių susitikimas

Bendruomenių susitikimas

Kardinolas Audrys Juozas Bačkis dėkojo aktyviam tikinčiam jaunimui ir renginio organizatoriams: „Jūsų įnašas yra labai svarbus, ir aš daug laukiu iš jūsų, labai daug. Skaičiau jau prieš kurį laiką popiežiaus Benedikto XVI Romos kurijoje sakytą kalbą. Jis kalbėjo apie naująją evangelizaciją, remdamasis asmenine patirtimi iš rugpjūtį Madride vykusių Pasaulio jaunimo dienų. Popiežius išskyrė penkis naujosios Evangelizacijos būdus:

Nauja Bažnyčios visuotinumo patirtis – susirinkus iš viso pasaulio kraštų išgyventi, kad esame broliai ir seserys, viena šeima.

Savanorystė – tai yra naujas būdas būti krikščionimi. Rūpintis ne tik savimi, bet daryti gera kitiems.

Adoracija – Po stiprios audros pusantro milijono jaunų žmonių Madride nutilo ir nusilenkė Viešpačiui. Tai yra tinkama žmogaus pozicija prieš Dievą.

Susitaikinimo sakramentas. Žmoguje susiduria du poliai – polinkis mylėti ir polinkis nusidėti. Reikia nuolankumo tą pripažinti ir prašyti atleidimo.

Džiaugsmas – iš tikėjimo ateinantis tikrumas, kad esu priimtas, mylimas ir turiu ypatingą gyvenimo misiją.

Bendruomenių susitikimas

Bendruomenių susitikimas

Bendruomenių susitikimas

Tad visą jaunimą, kuris nori skelbti Gerąją Naujieną ir išgyventi džiaugsmingą bendrystę, VAJC‘as kviečia į artimiausius renginius:

Pal. Jurgio Matulaičio šventė

Sausio 29 d. 12 val. Pal. Jurgio Matulaičio parapijoje, kurioje jaunimas dalysis talentų gausa.

Šv. Kazimiero šventė

Kovo 4 d. jaunimo lauks katechezės, maldos laikas,  teminiai užsiėmimai, spektakliai, koncertai ir žaidimai – visa tai bus skirta geriau pažinti Lietuvos ir jaunimo globėją šv. Kazimierą. Bus reikalingi savanoriai!

Taize pamaldos

Kartą per mėnesį pamaldos vyksta skirtingose Vilniaus ir jo apylinkių bažnyčiose. Pamaldų laikas ir vieta – www.vajc.lt

Evangelizacija Vilniaus mokyklose

Tai trejų metų trukmės evangelizacijos projektas. Jis vykdomas bendradarbiaujant su Vilniaus miesto parapijų kunigais, katechetais ir jaunimo grupėmis. Tikslas – liudyti tikėjimą moksleiviams ir gimnazistams. Reikalingi savanoriai! (Galima susisiekti per “Facebook” socialinį tinklą. Puslapis – Tikiu mokykloje.)

Seminarų ciklas „Kūno teologija“

Kovo – balandžio mėn.

Interaktyvūs seminarai skirti jaunuoliams, norintiems gilintis į lytiškumo ir meilės prasmę, trokštantiems giliau suvokti save, savo pašaukimą, santuokos tikslus ir vertybes.

Daugiau informacijos visada galima rasti VAJCO‘o interneto puslapyje www. vajc.lt.

Renginio metu organizatoriai išdalijo dalyviams ir informacinį laikraštį

„The New VAJC Times“. Jo teiraukitės renginyje dalyvavusių pažįstamų.

Bendruomenių susitikimas

Bendruomenių susitikimas

Iki susitikimo bendruose Vilniaus arkivyskupijos jaunimo renginiuose.

Parengė Monika Midverytė

Zenekos nuotraukos

Bernardinai.lt

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • skaityti komentarus (1)
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

REKOMENDUOJAME

Kun. Ričardas Doveika

Nuoširdžiai patariu, kad, turėdami klausimų ar neaiškumų, nesivadovaukite principu „girdėjau ir sakė, jog neįmanoma“, o ateikite pas savo parapijos kunigą ir gausite visą reikalingą informaciją bei pagalbą.

Caritas, benamiai gyvoji biblioteka „Benamystė iš arti“.

Mano vardas Solveiga. Man 30 metų. Mamai, kai ji mirė, buvo vos 23-eji, o man 2 metukai. Savo mamos neprisimenu. Brolis ir sesuo pasakojo, kad ji buvusi labai gera, bet gėrė. Kai laukėsi manęs, dažnai išgerdavo. 

Dr hab. Piotr kieniewicz MIC

NaProTechnologija (arba Natūrali prokreacinė technologija) yra paprasčiausiai gera ginekologija. Ji prasideda nuo geros diagnozės, o paskui vyksta sunkus darbas, siekiant pašalinti pačią nevaisingumo priežastį.

skyrybos

Stengdamiesi suprasti bažnytinę praktiką ir neidami Komunijos, partneriai savaip liudija santuokos neišardomumą.

popiežius

„Galiu pasakyti tik tiek, kad komunistai pavogė vėliavą: vargšų vėliava yra krikščionių. Neturtas yra Evangelijos centre“.