2014 m. rugsėjo 2 d., antradienis

Atgarsiai iš krikščioniškų jaunimo bendruomenių vakaro: ką veiksime artimiausiu metu?

2012-01-12
Rubrikose: Religija » Naujienos  LUX/jauniems » Tikiu 
Bendruomenių susitikimas

Evgenios Levin nuotrauka

Vakar Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras (VAJC) surengė Vilniaus arkivyskupijos krikščioniškų jaunimo Bendruomenių vakarą. Šiuo vakaru simboliškai buvo pradėti 2012 Viešpaties metai, kuriuos Lietuvos vyskupų konferencija paskelbė palaimintojo Jurgio Matulaičio metais. Jaunimo atstovai iš įvairių parapijų, maldos grupių ir organizacijų bei kelių kongregacijų pašvęstojo gyvenimo atstovai susirinko į Šv. Teresės bažnyčios kriptą, kurioje pradėjo susitikimą šv. Mišiomis. Jas aukojo J. E. kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Bendruomenių susitikimas

Kreipdamasis į aktyvų tikintįjį jaunimą, ganytojas nurodė maldą, kaip pirmąjį žingsnį norintiems skleisti Evangeliją ir keisti savo aplinką. Tik per maldą, pokalbį su Jėzumi, atrasime savo pašaukimą. Pamokslą kardinolas užbaigė užduotimi: „Jūs esate mažieji Samueliai – ieškokite savo kelio.“

Bendruomenių susitikimas

Po šv. Mišių aukos visi dalyviai persikėlė į Domus Marija salę, kurioje programa tęsėsi agape ir artimiausių VAJC‘o ir Vilniaus bendruomenių organizuojamų atvirų renginių pristatymu.

Bendruomenių susitikimas

Bendruomenių susitikimas

Kardinolas Audrys Juozas Bačkis dėkojo aktyviam tikinčiam jaunimui ir renginio organizatoriams: „Jūsų įnašas yra labai svarbus, ir aš daug laukiu iš jūsų, labai daug. Skaičiau jau prieš kurį laiką popiežiaus Benedikto XVI Romos kurijoje sakytą kalbą. Jis kalbėjo apie naująją evangelizaciją, remdamasis asmenine patirtimi iš rugpjūtį Madride vykusių Pasaulio jaunimo dienų. Popiežius išskyrė penkis naujosios Evangelizacijos būdus:

Nauja Bažnyčios visuotinumo patirtis – susirinkus iš viso pasaulio kraštų išgyventi, kad esame broliai ir seserys, viena šeima.

Savanorystė – tai yra naujas būdas būti krikščionimi. Rūpintis ne tik savimi, bet daryti gera kitiems.

Adoracija – Po stiprios audros pusantro milijono jaunų žmonių Madride nutilo ir nusilenkė Viešpačiui. Tai yra tinkama žmogaus pozicija prieš Dievą.

Susitaikinimo sakramentas. Žmoguje susiduria du poliai – polinkis mylėti ir polinkis nusidėti. Reikia nuolankumo tą pripažinti ir prašyti atleidimo.

Džiaugsmas – iš tikėjimo ateinantis tikrumas, kad esu priimtas, mylimas ir turiu ypatingą gyvenimo misiją.

Bendruomenių susitikimas

Bendruomenių susitikimas

Bendruomenių susitikimas

Tad visą jaunimą, kuris nori skelbti Gerąją Naujieną ir išgyventi džiaugsmingą bendrystę, VAJC‘as kviečia į artimiausius renginius:

Pal. Jurgio Matulaičio šventė

Sausio 29 d. 12 val. Pal. Jurgio Matulaičio parapijoje, kurioje jaunimas dalysis talentų gausa.

Šv. Kazimiero šventė

Kovo 4 d. jaunimo lauks katechezės, maldos laikas,  teminiai užsiėmimai, spektakliai, koncertai ir žaidimai – visa tai bus skirta geriau pažinti Lietuvos ir jaunimo globėją šv. Kazimierą. Bus reikalingi savanoriai!

Taize pamaldos

Kartą per mėnesį pamaldos vyksta skirtingose Vilniaus ir jo apylinkių bažnyčiose. Pamaldų laikas ir vieta – www.vajc.lt

Evangelizacija Vilniaus mokyklose

Tai trejų metų trukmės evangelizacijos projektas. Jis vykdomas bendradarbiaujant su Vilniaus miesto parapijų kunigais, katechetais ir jaunimo grupėmis. Tikslas – liudyti tikėjimą moksleiviams ir gimnazistams. Reikalingi savanoriai! (Galima susisiekti per “Facebook” socialinį tinklą. Puslapis – Tikiu mokykloje.)

Seminarų ciklas „Kūno teologija“

Kovo – balandžio mėn.

Interaktyvūs seminarai skirti jaunuoliams, norintiems gilintis į lytiškumo ir meilės prasmę, trokštantiems giliau suvokti save, savo pašaukimą, santuokos tikslus ir vertybes.

Daugiau informacijos visada galima rasti VAJCO‘o interneto puslapyje www. vajc.lt.

Renginio metu organizatoriai išdalijo dalyviams ir informacinį laikraštį

„The New VAJC Times“. Jo teiraukitės renginyje dalyvavusių pažįstamų.

Bendruomenių susitikimas

Bendruomenių susitikimas

Iki susitikimo bendruose Vilniaus arkivyskupijos jaunimo renginiuose.

Parengė Monika Midverytė

Zenekos nuotraukos

Bernardinai.lt

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • skaityti komentarus (1)
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

REKOMENDUOJAME

Betliejus drožinėtojas

„Kai gyveni kančioje, visad šypsaisi. Tiems, kurie kentėjo, bet kuri krizė bus niekniekis, nes jie išgyvenę daug blogiau, – sako Jackas, paklaustas, kodėl šypsena nuo jo veido neatlėgsta net ir kalbant apie sunkumus. – Aš pats galėjau mirti bent tris kartus.“

Betanija, socialinio centro atidarymas

Į „Caritas“ kreipimąsi dalyvauti dienos centro veikloje atsiliepė apie 17 parapijiečių bei bažnytinių judėjimų grupių, kurios skirs laiko centro lankytojams, organizuos įvairius renginius.

Šiluva

Garsi ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų, Šiluvos šventovė ir šiemet tęs jau nuo XV a. piligrimų pamėgtąją Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidų tradiciją. Per visas Šilinių oktavos dienas kasmet apsilanko apie 50–100 tūkst. maldininkų.

Nojaus arka

Dėmesys Bažnyčios istorijai teologiniu požiūriu gana naujas, nes taip peržengiama statiška vizija, kurioje Bažnyčia matyta kaip amžina ir nekintanti tikrovė, apibrėžta iš aukščiau.

meilė

Bet kas gi ta meilė? Apie ką čia kalbama? Šiuolaikinėje kalboje meilė — tai emocija, šiltas jausmas, kurį mes jaučiame kitam žmogui. Kaip ir kitas emocijas, mums sunku ją kontroliuoti, ir todėl meilės įsakymas skamba keistai.