2014 m. rugpjūčio 21 d., ketvirtadienis

Atgarsiai iš krikščioniškų jaunimo bendruomenių vakaro: ką veiksime artimiausiu metu?

2012-01-12
Rubrikose: Religija » Naujienos  LUX/jauniems » Tikiu 
Bendruomenių susitikimas

Evgenios Levin nuotrauka

Vakar Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras (VAJC) surengė Vilniaus arkivyskupijos krikščioniškų jaunimo Bendruomenių vakarą. Šiuo vakaru simboliškai buvo pradėti 2012 Viešpaties metai, kuriuos Lietuvos vyskupų konferencija paskelbė palaimintojo Jurgio Matulaičio metais. Jaunimo atstovai iš įvairių parapijų, maldos grupių ir organizacijų bei kelių kongregacijų pašvęstojo gyvenimo atstovai susirinko į Šv. Teresės bažnyčios kriptą, kurioje pradėjo susitikimą šv. Mišiomis. Jas aukojo J. E. kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Bendruomenių susitikimas

Kreipdamasis į aktyvų tikintįjį jaunimą, ganytojas nurodė maldą, kaip pirmąjį žingsnį norintiems skleisti Evangeliją ir keisti savo aplinką. Tik per maldą, pokalbį su Jėzumi, atrasime savo pašaukimą. Pamokslą kardinolas užbaigė užduotimi: „Jūs esate mažieji Samueliai – ieškokite savo kelio.“

Bendruomenių susitikimas

Po šv. Mišių aukos visi dalyviai persikėlė į Domus Marija salę, kurioje programa tęsėsi agape ir artimiausių VAJC‘o ir Vilniaus bendruomenių organizuojamų atvirų renginių pristatymu.

Bendruomenių susitikimas

Bendruomenių susitikimas

Kardinolas Audrys Juozas Bačkis dėkojo aktyviam tikinčiam jaunimui ir renginio organizatoriams: „Jūsų įnašas yra labai svarbus, ir aš daug laukiu iš jūsų, labai daug. Skaičiau jau prieš kurį laiką popiežiaus Benedikto XVI Romos kurijoje sakytą kalbą. Jis kalbėjo apie naująją evangelizaciją, remdamasis asmenine patirtimi iš rugpjūtį Madride vykusių Pasaulio jaunimo dienų. Popiežius išskyrė penkis naujosios Evangelizacijos būdus:

Nauja Bažnyčios visuotinumo patirtis – susirinkus iš viso pasaulio kraštų išgyventi, kad esame broliai ir seserys, viena šeima.

Savanorystė – tai yra naujas būdas būti krikščionimi. Rūpintis ne tik savimi, bet daryti gera kitiems.

Adoracija – Po stiprios audros pusantro milijono jaunų žmonių Madride nutilo ir nusilenkė Viešpačiui. Tai yra tinkama žmogaus pozicija prieš Dievą.

Susitaikinimo sakramentas. Žmoguje susiduria du poliai – polinkis mylėti ir polinkis nusidėti. Reikia nuolankumo tą pripažinti ir prašyti atleidimo.

Džiaugsmas – iš tikėjimo ateinantis tikrumas, kad esu priimtas, mylimas ir turiu ypatingą gyvenimo misiją.

Bendruomenių susitikimas

Bendruomenių susitikimas

Bendruomenių susitikimas

Tad visą jaunimą, kuris nori skelbti Gerąją Naujieną ir išgyventi džiaugsmingą bendrystę, VAJC‘as kviečia į artimiausius renginius:

Pal. Jurgio Matulaičio šventė

Sausio 29 d. 12 val. Pal. Jurgio Matulaičio parapijoje, kurioje jaunimas dalysis talentų gausa.

Šv. Kazimiero šventė

Kovo 4 d. jaunimo lauks katechezės, maldos laikas,  teminiai užsiėmimai, spektakliai, koncertai ir žaidimai – visa tai bus skirta geriau pažinti Lietuvos ir jaunimo globėją šv. Kazimierą. Bus reikalingi savanoriai!

Taize pamaldos

Kartą per mėnesį pamaldos vyksta skirtingose Vilniaus ir jo apylinkių bažnyčiose. Pamaldų laikas ir vieta – www.vajc.lt

Evangelizacija Vilniaus mokyklose

Tai trejų metų trukmės evangelizacijos projektas. Jis vykdomas bendradarbiaujant su Vilniaus miesto parapijų kunigais, katechetais ir jaunimo grupėmis. Tikslas – liudyti tikėjimą moksleiviams ir gimnazistams. Reikalingi savanoriai! (Galima susisiekti per “Facebook” socialinį tinklą. Puslapis – Tikiu mokykloje.)

Seminarų ciklas „Kūno teologija“

Kovo – balandžio mėn.

Interaktyvūs seminarai skirti jaunuoliams, norintiems gilintis į lytiškumo ir meilės prasmę, trokštantiems giliau suvokti save, savo pašaukimą, santuokos tikslus ir vertybes.

Daugiau informacijos visada galima rasti VAJCO‘o interneto puslapyje www. vajc.lt.

Renginio metu organizatoriai išdalijo dalyviams ir informacinį laikraštį

„The New VAJC Times“. Jo teiraukitės renginyje dalyvavusių pažįstamų.

Bendruomenių susitikimas

Bendruomenių susitikimas

Iki susitikimo bendruose Vilniaus arkivyskupijos jaunimo renginiuose.

Parengė Monika Midverytė

Zenekos nuotraukos

Bernardinai.lt

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • skaityti komentarus (1)
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

REKOMENDUOJAME

Skarulių bažnyčia

Skarulių Šv. Onos bažnyčia, dabar kukliai prisiglaudusi Jonavos pakraštyje, tarp kelių benykstančio kaimo trobų, yra viena įdomiausių Lietuvoje tiek savo istorija, tiek architektūra. 

meilė

Bet kas gi ta meilė? Apie ką čia kalbama? Šiuolaikinėje kalboje meilė — tai emocija, šiltas jausmas, kurį mes jaučiame kitam žmogui. Kaip ir kitas emocijas, mums sunku ją kontroliuoti, ir todėl meilės įsakymas skamba keistai.

Augustinas iš Hipono

Antroje 161-osios homilijos „Prieš svetimavimą“ dalyje šv. Augustinas atkreipia dėmesį į žmogiškos baimės fenomeną, kviesdamas keisti jo logiką. Pasak jo, bijoti reikia ne kito žmogaus elgesio savęs atžvilgiu, bet to, kaip pats elgiesi su savimi.

kryžius

Siūlome laikraščio „Le Figaro“ interviu su kunigu Pierre‘u-Hervé Grosjeanu, Saint Cyr l’Ecole parapijos klebonu ir Versalio diecezijos komisijos „Etika ir Politika“ generaliniu sekretoriumi, neseniai parašiusiu ir publikavusiu knygą „Mylėti tiesoje“ („Aimer en Verité“) (Artège, 2014), vienu iš tinklaraščio Padreblog steigėjų.

kalnas

Kodėl tuoktis Bažnyčioje yra teisinga ir gražu? Kaip pasiruošti tokiam svarbiam žingsniui? Ko reikia, kad jis taptų didžiausiu gyvenimo turtu? Pabandykime kartu tai apsvarstyti.