Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus ir Rusijos dujų bendrovės "Gazprom export" generalinio direktoriaus  Aleksandro Medvedevo susitikimas Lietuvos Vyriausybėje įvyks vasario 7 d. 10 val. Ši susitikimo data yra oficialiai patvirtinta.

Premjeras A. Kubilius, šiuo metu išvykęs darbo vizito į Nyderlandų Karalystę, dar kartą pažymėjo, kad būsimą susitikimą laiko svarbiu.

„Tai svarbus susitikimas, nes net ir pastačius SGD terminalą, „Gazprom Export“ išliks reikšmingu žaidėju šalies dujų rinkoje. Todėl mums svarbu, kad bendradarbiavimas su šia bendrove klostytųsi didėjančio pasitikėjimo ir dalykiškumo linkme“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Premjeras A. Kubilius taip pat pažymėjo, kad dar kartą „Gazprom“ atstovai bus kviečiami prisijungti prie derybų dėl ES trečiojo paketo Lietuvoje įgyvendinimo dalyvaujant Europos Komisijai.

„Manau, vienas svarbiausių susitikimo klausimų bus dujų kainų politika. Mums svarbu, kad ateityje dujų kainos nustatymo principai būtų skaidrūs ir atitinkantys galiojančias sutartis, ko nebuvo galima pasakyti apie ligšiolinę praktiką“, – pažymėjo Premjeras A. Kubilius.

"Gazprom", kuri yra vienintelė dujų tiekėja Lietuvai ir valdo apie 38 proc. akcijų bendrovėje "Lietuvos dujos", iki šiol prieštaravo Lietuvos vykdomai pertvarkai dujų sektoriuje, kuria siekiama atsikratyti Rusijos dujų milžino monopolijos. Teigiama, kad siekdamas spausti Lietuvą, " Gazprom" šaliai taiko maždaug 15 proc. didesnes dujų kainas nei Latvijai ir Estijai.

Lietuvos Vyriausybė Rusijos koncerną dėl galimo piktnaudžiavimo, nustatant dujų kainą, yra apskundusi Europos Komisijai. Šalių ginčus ketina spręsti Stokholmo arbitražas ir Lietuvos teismai.

Bernardinai.lt, BNS