Minint 105-ąsias poeto Bernardo Brazdžionio gimimo metines, jo vardo literatūrinė premija įteikta rašytojui Petrui Palilioniui.

Premijos laureatas apgailestauja, kad šiandien tautos atgimimo šaukliu vadinamas B. Brazdžionis vis dažniau pamirštamas, praneša LTV „Šiandien“.

Pirmąsyk Kauno savivaldybės skiriama poeto B. Brazdžionio literatūrinė premija rašytojui Petrui Palilioniui įteikta už knygą „Tautos šauklio balsai“.

Etiudų knyga – jau ketvirtasis P. Palilionio darbas apie poetą, literatūros kritiką B. Brazdžionį.

Rašytojas viliasi, kad įsteigta premija kasmet primins apie dainių.

„Jokia paslaptis, kad poetas vis labiau tolsta. Didieji literatūros tyrinėtojai, profesionalai netgi drįsta pasakyti, kad jis nėra toks jau didelis poetas, kad galbūt jo idealai yra pasenę, atgyvenę. Bet neužmirškime, kad jis šaukia tautą, tebešaukia toliau lietuvį burtis prie lietuvio“, – sako P. Palilionis.

B. Brazdžionis gimė 1907-aisiais, tarpukariu lietuvių kalbą ir literatūrą studijavo Vytauto Didžiojo universitete, mokytojavo. Karui baigiantis pasitraukė į Jungtines Valstijas.

Prieš dešimtmetį miręs poetas išleido keliasdešimt poezijos rinkinių, o mažiesiems skaitytojams jis geriau žinomas kaip Vytė Nemunėlis.

Poeto premiją ir 10 tūkst. litų rašytojams, literatūrologams Kauno savivaldybė skirs už aukšto lygio kūrinius, parašytus per paskutinius dvejus metus.

Jūratė Anilionytė, LTV „Panorama“