Egzotiškosios Nawal muzikoje – jautrus taikos ir meilės šauksmas
![]() |
„GM gyvai“ džiaugiasi galėdami pristatyti nuostabios dainininkės ir muzikantės Nawal koncertus, kurie klausytojams suteiks galimybę prisiliesti prie unikaliu gamtos grožiu garsėjančių Komorų salų – būtent jos pasauliui padovanojo šią nepakartojamą atlikėją, dabar dažnai vadinamą tiesiog „Komorų balsu”.
Tarptautinį pripažinimą pelniusi moteris, kurios kūryboje susipina tradicinė gimtojo egzotiško karšto muzika, Afrikos ir arabų kultūros, klausytojus pavergia jautriomis, dvasingomis, gyvenimo džiaugsmu, taika bei ramybe alsuojančiomis melodijomis. Pati gitarą, lutnią, fleitą ir keletą kitų mažai lietuviams pažįstamų muzikos instrumentų įvaldžiusi mistiškoji Nawal teigia, kad pats pirmasis bei svarbiausias jos instrumentas – balsas.
Komorų, arabų, prancūzų ir anglų kalbomis į klausytojų širdis besibeldžianti multiinstrumentalistė muzikos filosofiją paveldėjo iš savo prosenelio Al Maarouf, Sufi muzikos stiliaus grando, įkvėpto meilės, pagarbos ir vienybės idėjų.
„Nawal ir toliau mus akina savo dainų kolekcija, įkvėpta Sufi stiliaus… Ji žino, kaip pralinksminti mūsų sielas ir dabartį padaryti malonią su savo dieviškosios muzikos meistriškumu”, – apie dainininkę, sujungiančią tradicinius bei šiuolaikinius skambesius, atiliepia užsienio spauda.
Daugiau nei dvidešimt metų profesionaliai muzikuojanti ir pati save prodiusuojanti atlikėja, pasirodžiusi Europos, Šiaurės Amerikos, Afrikos, Indijos vandenyno ir Vidurio Rytų šalių scenose, šįkart nori pasidalinti savo meile muzikai bei žmonėms su Lietuvos publika.
Koncertai vyks:
Vasario 24 d. 19 val. – Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)
Vasario 25 d. 19 val. – Kauno valstybinėje filharmonijoje (L. Sapiegos g. 5, Kaunas)


















































