Rašytojas, poetas Donaldas Kajokas bus apdovanotas už kūrybiškiausia metų knyga išrinktą savo kūrinį "Kurčiam asiliukui".

Ši poezijos knyga, nugalėjusi 11 konkurenčių, kūrybiškiausia pernykšte knyga buvo paskelbta savaitgalį vykusioje Vilniaus knygų mugėje.

D.Kajokas bus apdovanotas minint Kovo 11-ąją.

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas į kūrybiškiausių pernai išleistų knygų dvyliktuką buvo įtraukęs dar keturias poezijos ir septynias prozos knygas.

Į dvyliktuką šiemet be D.Kajoko knygos buvo įtraukti ir šie eilėraščių rinkiniai: Antano A.Jonyno "Kambarys", Valdemaro Kukulo "Saulėlydis mano giesmė", Algio Skačkausko "Eilėraščiai, rašyti anatomijos pamokoje" bei Ilzės Butkutės "Karavanų lopšinės".

Į rinkinį taip pat pateko Zitos Čepaitės esė knyga "Emigrantės dienoraštis", Audronės Girdzijauskaitės "Nutolę balsai: portretų metmenys", Romualdo Granausko novelių romanas "Trys vienatvės", Andriaus Jakučiūno "Lalagė", Lauryno Katkaus "Sklepas ir kitos esė", Sigito Parulskio "Prieš mirtį norisi švelnaus", Undinės Radzevičiūtės "Baden Badeno nebus".

Pernai kūrybiškiausios 2010-ųjų knygos rinkimus laimėjo Valdo Papievio romanas "Eiti", o anksčiau šio konkurso laureatas buvo Marcelijus Martinaitis su biografiniais užrašais "Mes gyvenome".

Kūrybiškiausių knygų dvyliktukas renkamas nuo 2003 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.