Penktadienį vykusį konkursą į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pareigas laimėjo Kęstutis Jucevičius. Tai BNS pranešė vidaus reikalų ministro patarėja Ramunė Hazir. K.

Jucevičius šiuo metu yra FNTT Specialiųjų užduočių valdybos Operatyvinės veiklos skyriaus viršininkas. Naujas pareigas K.Jucevičius turėtų pradėti eiti artimiausiu metu.

Konkurse į FNTT direktoriaus pareigas K. Jucevičius dalyvavo nebe pirmą kartą. Jis tarp kandidatų buvo ir 2010 metais, kai konkursą laimėjo Vitalijus Gailius. BNS žiniomis, tuomet K. Jucevičius liko antras.

Nei Vidaus reikalų ministerija, nei FNTT išsamesnių duomenų apie konkursą laimėjusį K. Jucevičių penktadienį nepateikė.

FNTT informavo BNS, jog su K. Jucevičium penktadienį susisiekti nėra galimybės, nes jis šiuo metu atostogauja ir į darbą grįš pirmadienį.

Ministrų kabinetas trečiadienį per pasitarimą rekomendavo Vidaus reikalų ministerijai stabdyti konkursą į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus postą. Premjero A. Kubiliaus teigimu, Ministrų kabinetas dėl tokio nutarimo sutarė vienbalsiai. Trečiadienį R. Palaitis po Vyriausybės pasitarimo teigė, kad sutarus dėl FNTT pertvarkos „yra racionalu stabdyti konkursą“, tačiau ketvirtadienį ministrą delegavusi Liberalų ir centro sąjungos vadovybė pareiškė, jog tai gali padaryti tik teismas.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius teigė, jog konkursą stabdyti buvo galima ir tai yra ne kartą daryta.

Konkursas paskelbtas prieš kelias savaites, kai vidaus reikalų ministras R. Palaitis iš FNTT direktoriaus pareigų atleido V. Gailių. Jis su pavaduotoju Vytautu Giržadu pareigų neteko po Valstybės saugumo departamento pateiktos medžiagos apie poligrafo tyrimus. Šie pareigūnai poligrafu tikrinti aiškinantis, kas atskleidė informaciją apie teisėsaugos planuojamus veiksmus dėl banko „Snoras“.

Konservatorių vadovas premjeras A. Kubilius sprendimą atleisti FNTT vadovus pavadino klaida ir pateikė prezidentei atleisti iš pareigų ministrą. Prezidentė apsisprendė netenkinti A. Kubiliaus teikimo.

Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pareigų atleisto Vitalijaus Gailiaus skundą dėl neteisėto atleidimo, tačiau nusprendė nestabdyti paskelbto konkurso į FNTT vadovo postą.

EPA nuotrauka

A. Kubilius: tai – apgailėtinas ir moraliai neteisingas sprendimas

Penktadienį įvykusį konkursą premjeras Andrius Kubilius pavadino apgailėtinu ir neteisingu sprendimu.

„Šis sprendimas yra apgailėtinas ir moraliai neteisingas. Vidaus reikalų ministras neįvykdė nutarimo, už kurį pats balsavo Vyriausybėje. To būtų galima išvengti, jei R. Palaitis būtų atleistas, kaip buvo siūloma“, – BNS penktadienį premjero poziciją perdavė jo patarėjas Virgis Valentinavičius.

„Toks veiksmas tik dar labiau gilina ir taip jau atsivėrusią bedugnę tarp koalicijos partnerių“, – BNS penktadienį sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

LiCS vicepirmininkas sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys BNS teigė, kad pagal Konstitucinio Teismo nutarimą, ministerijai pavaldžių įstaigų vadovų skyrimas ir atleidimas yra išimtinai ministro kompetencija.

Anot jo, todėl per Ministrų kabineto pasitarimą buvo pakeista protokolinio sprendimo formuluotė ir vietoj pavedimo Vidaus reikalų ministerijai stabdyti konkursą į FNTT vadovo pareigas liko siūlymas tai daryti.

„Ministro valioje buvo stabdyti ar nestabdyti konkursą. Jeigu ministras apsisprendė vykdyti konkursą, svarbiausia, kad jis vyktų pagal įstatymus ir kitus teisės aktus“, – BNS sakė R. Šukys.

Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

J. Razma: FNTT vadovo konkursas – ministro R. Palaičio akibrokštas visai Vyriausybei

FNTT vadovo konkursas – vidaus reikalų reikalų ministro Raimundo Palaičio akibrokštas visai Vyriausybei, įrodantis, jog premjero Andriaus Kubiliaus teikimas atleisti ministrą buvęs pagrįstas ir teisingas, sako valdančiųjų konservatorių frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma.

„Kol turime nenormalų vidaus reikalų ministrą, matyt, iš dalies jau nebestebina, kad kiekvieną akimirką galime tikėtis nelogiškų veiksmų. Kaip bevertintume mūsų santykius su libcentristais, bet šiuo atveju ministras padarė akibrokštą visai Vyriausybei, nes jis daro priešingą sprendimą nei vienbalsiai sutarta trečiadienio Vyriausybės pasitarime. (...) Normaliai neįsivaizduojama, kad Vyriausybės narys taip galėtų elgtis“, – BNS penktadienį sakė J. Razma.

Anot Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūno, ministro sprendimas vykdyti konkursą, nepaisant Vyriausybės trečiadienį priimto sprendimo siūlyti stabdyti konkursą, įrodo, kad premjero siūlymas atstatydinti ministrą buvęs pagrįstas.

„Ministro elgesį galima apibūdinti kaip negarbingą, pažeidžiantį Vyriausybės kaip kolegialios institucijos esminius darbo principus ir, manau, tai dar vienas argumentas, kad mūsų pozicija dėl vidaus reikalų ministro keitimo tikrai pagrįsta ir reikalinga, ministras savo elgesiu tokios pozicijos aktualumą dar papildomai iliustruoja“, – kalbėjo J.Razma.

Konservatorių vieno vadovų teigimu, po šio sprendimo akivaizdu, kad „Liberalų ir centro sąjunga pagal veiksmus ir kalbas jau nebėra koalicijoje“.

„Ta teorinė tikimybė, kad dar gali išlikti tokios sudėties koalicija ir koalicijos sutartis, vis labiau artėja prie nulio“, – kalbėjo TS-LKD frakcijos seniūnas.

Konservatorių ir LiCS vadovai susitikę aptarė padėtį, bet susitikimo nekomentuoja

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bei Liberalų ir centro sąjungos lyderiai penktadienį susitikę Seimo pirmininkės Irenos Degutienės kabinete aptarė padėtį, tačiau pokalbio nekomentuoja.

„Pasikeitėme nuomonėmis, nieko nekomentuojame“, – žurnalistams sakė iš susitikimo išėjęs LiCS pirmininkas Algis Čaplikas.

Taip pat susitikime dalyvavo partijos vicepirmininkai Arūnas Valinskas, Artūras Melianas, Seimo pirmininkė I. Degutienė, premjeras Andrius Kubilius bei TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Pastarasis po susitikimo taip pat pareiškė negalįs sakyti, apie ką kalbėta, nes toks susitarimas. Jis tik patvirtino, kad artimiausiomis dienomis gali būti daugiau panašių susitikimų.

„Susitikimų, aišku, bus. Kada? Kai jie bus sutarti ir bus sutarta, ar jie skelbiami, ar ne atitinkamai, ir bus skelbta arba neskelbta. Kaip esame anksčiau sakę, mes norime turėti aiškumą iki pirmadienio, tas nėra pakeista. Kiek ir kokių susitikimų prireiks tam aiškumui pasiekti, taip ir elgsimės“, – sakė konservatorius.

Prezidentūra atsisako komentuoti FNTT vadovo konkurso rezultatus

Prezidentūra atsisakė komentuoti konkurso Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pareigoms užimti rezultatus.

„Mes nekomentuojame visų šitų dalykų. Manau, kad vadovų konkursai – ne prezidentės prerogatyva“, - BNS sakė prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.