Ketvirtadienį Vilniaus kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ buvo atidarytas septynioliktasis tarptautinis kino festivalis "Kino pavasaris".

„Ši šventė Jums, žiūrovai. Sveikiname jus ir laukiame kino seansuose“, – iškilmingos atidarymo ceremonijos metu sakė festivalio direktorė Vida Ramaškienė

„Kino klasikas, legenda Ingmaras Bergmanas yra pasakęs, kad joks kitas meno kūrinys taip nepaliečia mūsų sielos kaip kinas ir turbūt tai mes jaučiame visi salėje“, – kalbėjo „Kino pavasario“ direktorė.

Kovo 15-29 dienomis vyksiantis festivalis atidarytas lenkų kilmės režisieriaus Romano Polanskio filmu „Kivirčas“ (Carnage), kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Kate Winsletp, Christophas Waltzas, Johnas C. Reilly ir Jodie Foster.

Festivalio metu žiūrovams pristatoma beveik 200 filmų. Iš viso bus parodyti filmai iš 58 valstybių, o į „Kino pavasarį“ planuoja atvykti apie 40 svečių.

Taip pat ketvirtą kartą vyks konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“, kuriame bus parodyta 11 filmų, iš kurių nugalėtoją rinks vertinimo komisija. Taip pat bus renkamas geriausias trumpametražis filmas. Žiūrovai po metų pertraukos galės rinkti geriausią aktorė, tradiciškai – žiūroviškiausią filmą.

Taip pat „Kino pavasario“ metu bus galima išvysti 34 lietuvių filmus, tarp jų – 15 premjerų.

Praėjusiais metais festivalyje apsilankė rekordinis žiūrovų skaičius – daugiau kaip 64 tūkstančiai. Festivalio vadovė sakė besitikinti, kad šiemet „Kino pavasaris“ sulauks apie 70 tūkst. žiūrovų.

Filmai bus rodomi keturiuose kino teatruose Vilniuje – „Forum Cinemas Vingis“, „Forum Cinemas Akropolis“, „Skalvija“, „Pasaka“ – ir pagrindiniuose kino teatruose Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Daugiau informacijos www.kinopavasaris.lt

Zenekos nuotraukos

BNS, Bernardinai.lt