Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pirmadienį pranešė atsistatydinantis iš pareigų.

"Noriu pasakyti, kad aš iš tikrųjų dėl savo sprendimo nė kiek neapgailestauju, atleidęs du FNTT pareigūnus jaučiuosi elgęsis teisėtai ir teisingai, bet matydamas Lietuvoje tokią sudėtingą situaciją, kuri kilo dėl sunkiai nusakomų veiksmų, aš nemanau, kad mano asmuo turėtų trukdyti Lietuvai žengti į priekį, todėl, suprasdamas atsakomybę, atimiausiu metu atnešiu atsistatydinimo pareiškimą", - žurnalistams sakė ministras po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite ir premjeru Andriumi Kubiliumi.

Premjeras Andrius Kubilius sakė teigiamai vertinantis R.Palaičio sprendimą, bet pridūrė, kad tai reikėjo padaryti anksčiau.

"Pozityviai vertinu ministro pareiškimą. Yra padarytas toks sprendimas, kuris leidžia koalicijai toliau svarstyti bendrą darbą. Būtų buvę geriau, jei toks sprendimas būtų buvęs padarytas anksčiau", - kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Prieš savaitę premjero teikimo atleisti R.Palaitį netenkinusi D.Grybauskaitė pažymėjo, ministro tuomet neatleidusi, nes jis elgėsi pagal įstatymus.

"Turint galvoje susiklosčiusią situaciją ir įtampą tarp dviejų partnerių, konkrečiai dėl ministro R.Palaičio veiksmų, norėčiau, pasakyti, kad ministro R.Palaičio neatleidau todėl kad, mano manymu - ir čia mūsų nuomonės su premjeru šiek tiek skiriasi - jis laikėsi visų įstatymų atleisdamas FNTT pareigūnus", - sakė šalies vadovė.

"Todėl bet koks kompromisas galėjo būti padarytas tik tuo atveju, jeigu pats ministras, matydamas įtampas koalicijoje, apsispręstų pasitraukti iš pozicijos. Dėl tokio apsisprendimo ministras jums šiandien patvirtins pats", - kalbėjo D.Grybauskaitė prieš R.Palaičiui pranešant apie pasitraukimą.

Liberalcentristų lyderis A.Čaplikas sakė, kad partija palaiko R.Palaitį.

"Mes vertiname ir gerbiame ministro apsisprendimą, partija palaikė ir palaiko ministrą. Manėme ir manome, kad jis elgėsi teisingai, tačiau šiuo atveju pats ministras apsisprendė atsistatydinti", - sakė A.Čaplikas.

Vyriausybės darbo perspektyvas pasitraukus R.Palaičiui politologai vertina skirtingai.

Tomas Janeliūnas mano, kad R.Palaičio pasitraukimas nebūtinai padės išsaugoti koaliciją, tuo metu jo kolega Vytautas Dumbliauskas teigia, jog Vyriausybė sugebės toliau dirbti.

T.Janeliūnas svarsto, kad gerokai sumenkusį pasitikėjimą tarp koalicijos partnerių Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir liberalcentristų atkurti bus sunku.

"Tas nepasitikėjimas iš tikrųjų yra pakankamai didelis, ir jį grąžinti į pradinę padėtį tikrai reikės nemažai pastangų. Klausimas, ar nebus vėl kažkokių pretekstų tam nepasitikėjimui iškilti į paviršių ir vėl griebti vienas kitą už gerklės dėl kokių nors neva neįvykdytų įsipareigojimų, pažadų", - kalbėjo politologas.

Tuo metu V.Dumbliauskas mano, jog premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė iki rinkimų išsilaikys.

"Šiaip turint galvoje, kad šita koalicija trejus su puse metų visai normaliai sutarė tokiu sunkiu laikotarpiu - nepamirškime, kad laikotarpis tikrai buvo sunkus, manau, kad jie ir toliau sugebės dirbti. Jie vis tiek apsišlifavę. Aš manyčiau, kad A.Čaplikas, A.Kubilius ir E.Masiulis vis tiek yra kompanija, darbo grupė. Manau, kad viskas taip ir turėjo būti ir viskas bus gerai - iki rinkimų jie toliau dirbs", - BNS sakė jis.

Įtampa valdančiojoje koalicijoje kilo, kai vidaus reikalų ministras R.Palaitis vasario 15 dieną iš FNTT direktoriaus pareigų atleido V.Gailių ir jo pavaduotoją V.Giržadą. Ministras juos atleido remdamasis Valstybės saugumo departamento apibendrinta informacija apie tyrimus poligrafu aiškinantis, kas nutekino informaciją apie teisėsaugos planuojamas operacijas dėl banko "Snoras".

Premjero A.Kubiliaus teigimu, šis žingsnis buvo nemotyvuotas ir skubotas. Ministro sprendimą parėmė prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri iš pradžių netenkino premjero teikimo atleisti R.Palaitį iš pareigų ir pasiūlė ginčą spręsti politinėmis priemonėmis Seime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.