Po tibetiečių protestuotojų susideginimo bangos JAV Senatas ketvirtadienį paragino Kiniją sušvelninti Tibetui taikomus suvaržymus, paleisti "savavališkai sulaikytus" kalinius ir leisti užsienio žurnalistams bei diplomatams vykti į tibetiečių rajonus.

Senatas, niekam neprieštaraujant, patvirtino rezoliuciją, kuria smerkiama "represinė politika tibetiečių atžvilgiu", nors tokį senatorių žingsnį kritikavo Kinija, pareiškusi, kad šiuo įstatymo projektu kišamasi į jos vidaus reikalus.

JAV Senatas paragino Kiniją "sustabdyti religijų kontrolės taisyklių įgyvendinimą", pradėtą 2008 metais, ir atnaujinti dialogą su Tibeto lyderio išeivijoje Dalai Lamos atstovais, kad būtų išspręsti visi nusiskundimai.

Savo rezoliucijoje Senatas paragino Kiniją paleisti visus žmones, kurie buvo "savavališkai sulaikyti, nutraukti taikių protestuotojų bauginimą, puldinėjimą ir sulaikymus, ir leisti žurnalistams, užsienio diplomatams bei tarptautinių organizacijų (atstovams) nevaržomai patekti į Tibetą".

Per pastaruosius vienus metus protestuodami prieš tai, ką teisių gynimo grupės vadina Pekino religinėmis ir politinėmis represijomis tibetiečių atžvilgiu, susidegino mažiausiai 30 šios etninės grupės atstovų, sako aktyvistai.

JAV Senatas minėtą rezoliuciją priėmė nepaisydamas trečiadienį pareikštos Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovo Hong Lei kritikos. Atstovas sakė, kad Pekinas yra įsipareigojęs dėl visų etninių grupių teisių, ir apkaltino JAV senatorius kišimųsi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.