Lietuvos verslininkai nusiteikę prasčiau nei pernai, pagrindinę to priežastį nurodo netinkamą mokesčių politiką, taip pat skeptiškai vertina ir bankų paramą.

Kita vertus, atleisti darbuotojų ar, priešingai nei kaimyninėje Latvijoje, karpyti atlyginimų neketina, praneša LTV naujienų tarnyba.

Atlikta Baltijos šalių verslo lyderių apklausa parodė, kad verslo aplinka iš esmės nepasikeitė. Skirtumas nors ir nedidelis, tačiau ne į gera – sumenko tiek verslininkų, tiek samdomų darbuotojų optimizmas ir lūkesčiai.

„Tai turbūt natūralu, turint omenyje, koks buvo antrasis 2011 metų pusmetis. Matome mažiau optimizmo dėl euro įvedimo, tas lūkestis šiek tiek atsideda, matome sumažėjusias prognozes dėl darbo užmokesčio didinimo, dėl darbuotojų skaičiaus didinimo. Pernai jis buvo didesnis“, – kalbėjo KMPG partneris Baltijos šalyse Domantas Dabulis.

Nors dauguma verslininkų atlyginimus planuoja palikti tokius pat, apie 40 proc. ketina juos kelti, bet daugiausiai – iki 5 proc.

„Atlyginimai, tikėtina, vysis infliaciją. Geriausiai apmokami bus aukščiausios kompetencijos darbuotojai, o kadangi prognozuojama, kad infliacija pasieks maždaug 2,5 proc., tad aukštos kvalifikacijos gali tikėtis tokio atlyginimų augimo“, – prognozavo „Unicredit banko“ generalinis direktorius Gintaras Maželis.

Aukštos kvalifikacijos darbuotojų, kaip parodė apklausa, neužtenka. 44 proc. apklaustųjų nurodė sunkiai randantys gerą darbuotoją.

„Surasti tinkamą darbuotoją Lietuvoje pakankamai sunku, nepaisant nemažėjančio nedarbo lygio. Beveik pusė apklaustųjų nurodė, kad darbo rinkoje yra kandidatų, tačiau tik nedaug jų yra tinkami“, – sakė KMPG Verslo sandorių sudarymo ir restruktūrizavimo paslaugų grupės vadovas Povilas Akstinas.

Verslo atstovai nurodė, kad labiausiai plėstis trukdo didelis darbo jėgos apmokestinimas. O tai esą didina ekonomikos šešėlį. Tiesa, šešėlinės ekonomikos lygio vertinimas per metus beveik nepakito.

Antrą kartą Lietuvoje vykdytame tyrime apklausta beveik 100 didžiausių verslo bendrovių ir įmonių vadovų.

Ugnė Galadauskaitė
LTV naujienų tarnyba

lrt