Dvylika Nobelio taikos premijos laureatų, tarp jų Pietų Afrikos Respublikos arkivyskupas Desmondas Tutu pasiuntė laišką Kinijos prezidentui, ragindami jį pradėti derybas su Tibeto dvasiniu vadovu Dalai Lama, reaguojant į pastaruosius tibetiečių susideginimo protestus.

Daugiau nei 30 tibetiečių, tarp jų daug budistų vienuolių, nuo pernai kovo susidegino Kinijos regionuose, turinčiuose gausias tibetiečių bendruomenes, protestuodami prieš Pekino režimą.

"Tarptautinė bendruomenė susirūpinusi dėl Tibeto žmonių drastiško nepasitenkinimo reiškimo susideginant", - rašome laiške, adresuotame Kinijos prezidentui Hu Jintao (Hu Dzintao).

"Kinijos vyriausybė turėtų išgirsti jų balsus, suprasti jų nusiskundimus ir rasti nesmurtinį sprendinį. Šis sprendinys siūlomas mūsų draugo ir brolio Jo Šventenybės Dalai Lamos, - nurodė laiško autoriai. - Primygtinai raginame Kinijos vyriausybę pasinaudoti galimybe, kurią jis suteikia reikšmingam dialogui. Jeigu toks kanalas būtų suformuotas, jis turėtų likti atviras, aktyvus ir vaisingas."

Pekinas ne kartą kaltino Dalai Lamą kurstant protestus, siekiant milžiniško Tibeto regiono atsiskyrimo nuo Kinijos, tačiau dvasinis lyderis tokius kaltinimus neigia.

Daugelis tibetiečių Kinijoje skundžiasi, kad persekiojama jų religija ir palaipsniui griaunama kultūra, į jų gyvenamus regionus keliantis vis daugiau etninių kinų.

Laiške, kurį taip pat pasirašė Rytų Timoro prezidentas Jose Ramosas-Horta (Žozė Ramušas-Horta) ir Lenkijos demokratijos ikona Lechas Walesa (Lechas Valensa) Kinijos vadovas taip pat raginamas užtikrinti tikėjimo laisvę ir leisti tibetiečiams taikiai protestuoti, o į jų gyvenamus regionus įleisti užsienio žurnalistus ir diplomatus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.