2014 m. rugpjūčio 21 d., ketvirtadienis

Per Velykas į Katalikų Bažnyčią perėjo du šimtai anglikonų

2012-04-13
Rubrikose: Naujienos  Religija » Naujienos  Religija » Krikščionybė 
Malda

Po visą gavėnią trukusio pasirengimo apie du šimtai anksčiau Anglijos Bažnyčiai priklausiusių krikščionių perėjo į Katalikų Bažnyčią, pagal apaštališkosios konstitucijos Anglicanorum coetibus normas, tai yra, tapo Walsinghamo Dievo Motinos asmeninio ordinariato nariais, skelbia Vatikano radijas.

Minėtąja konstitucija prieš porą metų popiežius Benediktas XVI nustatė tvarką, kuria buvę anglikonai gali tapti katalikais išlaikydami savo liturgiją ir papročius. Visą Anglijos teritoriją apimančiai jiems sukurtai vyskupijai – asmeniniam ordinariatui – iki šių metų Velykų priklausė apie 900 narių, tarp jų penki buvę anglikonų vyskupai ir 61 kunigas.

Dabar ordinariato narių skaičius pasipildė dar dviem šimtais. Didžiausia buvusių anglikonų grupė per Velykas tapo katalikais šiaurinės Anglijos Darlingtone. Velykų Mišių metu, kurioms vadovavo Walsinghamo Dievo Motinos ordinariato vadovas kun. Keithas Newtonas, į Katalikų Bažnyčią buvo priimti 58 Darlingtono bendruomenės nariai su savo pastoriumi, kuris pareiškė norą priimti katalikų kunigo šventimus.

 

 

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • komentarų RSS
  • spausdinti