2014 m. rugpjūčio 21 d., ketvirtadienis

Popiežius sveikina ortodoksus, švenčiančius Velykas

2012-04-17
Rubrikose: Naujienos  Religija » Naujienos  Religija » Krikščionybė 
Jeruzalė, Velykos Šventojoje Žėmėje

EPA nuotrauka

Popiežiškoji krikščionių vienybės taryba išplatino Šventojo Tėvo sveikinimus Rytų Ortodoksų Bažnyčioms Velykų šventės proga. Ortodoksai pagal senąjį Julijaus kalendorių Šv. Velykas šįmet šventė balandžio 15 d., primena Vatikano radijas.

Savo sveikinimo žinioje Benediktas XVI pacitavo angelo žodžius moterims, Velykų rytą atėjusioms prie kapo. „Jūs nebijokite! Aš žinau, kad ieškote Jėzaus, kuris buvo nukryžiuotas. Jo čia nebėra, jis prisikėlė, kaip buvo sakęs. Įeikite, apžiūrėkite vietą, kur jo gulėta.“ (Mt 28, 5-6). Šie žodžiai patvirtina, kad prisikėlimo žinia yra vilties motyvas visai žmonijai, nes parodo, jog galutinis žodis priklauso ne mirčiai, bet gyvenimui, ir tokiu būdu apreiškia Dievo meilės pilnatvę.

Tikintieji yra pašaukti skleisti vilties žinią ir vieningas krikščionių liudijimas skambėtų daug galingiau. Pastangos krikščionių vienybei siekti, iš tiesų, remiasi Jėzaus maldos žodžiais: „Tegul ir jie bus viena mumyse, kad pasaulis įtikėtų, jog tu esi mane siuntęs.“ (Jn 17,21)

Taigi popiežius linki, kad velykinis skelbimas sustiprintų visų krikščionių tikėjimą, atnaujintų viltį visur, o ypač tuose kraštuose, kur krikščionys kenčia nuo smurto.

Velykų žinia tesuteikia ramybę ir paguodą kenčiantiems nuo ligų, neteisingumo, bado ir skurdo šiais sunkiais laikais, rašoma Šventojo Tėvo sveikinime.

 

 

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • komentarų RSS
  • spausdinti