Vilniuje, prie Prezidentūros rūmų, apie šimtas žmonių susirinko pareikšti protesto dėl ketvirtadienio rytą įvykdyto Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukters perdavimo motinai.

Susirinkusieji degė žvakutes, iškėlė įvairių plakatų, trispalvių su juodais kaspinais. Kalbinti žmonės sakė neketinantys skirstytis ir esant reikalui prie Prezidentūros likti kelias dienas. Susirinkusiųjų neišgąsdino ir prasidėjęs lietus.

Darius Kuolys komentuodamas susidariusią situaciją teigė: „Šiandien mes matome, kaip šita respublika mūsų valdžios yra griaunama. Valdžia, kuri antrą kartą imasi valstybės vardu prievartos prieš vaiką, yra valdžia, kuri griauna moralinius valstybės pamatus. Valdžia tampa panaši į chuntą, į anoniminę jėgos grupę, kur niekas už jokius sprendimus neatsako. Mes šiandien matome, kai nei  prezidentė, nei premjeras, nei Seimas negali paaiškinti, kas vyksta. Tokia situacija paprastai yra valstybėse, kurias valdo anoniminės chuntos. Mes norime įspėti ir visuomenę, ir prezidentę, kad ji turi ginti respublikos vertybes ir turi stabdyti smurtą."

Anot jo, teismo sprendimas perduoti mergaitę motinai privalėjo būti įvykdytas be smurto: „Jei teismo sprendimas reikalauja smurtauti prieš vaiką, jis nėra geras sprendimas. Ir būtina pasižiūrėti, kodėl jo neįmanoma įgyvendinti nesmurtaujant. Mes galime labai skirtingai vertinti vadinamąją pedofilijos istoriją ir žudynes, galime turėti labai skirtingas nuomones, bet kai Lietuvos Respublikos vardu yra prievartaujamas vaikas, kiekvienas lietuvis, kuriam brangi Lietuva, kuri remiasi moraliniais pagrindais, turėtų sukilti."

Policijos pareigūnai S. Daukanto aikštę aptvėrė Stop juosta, protestuotojus ragina laikytis rimties ir nepažeidinėti viešosios tvarkos taisyklių, tačiau likti Prezidentūros prieigose leidžia. Tuo tarpu kai kurie mitingo dalyviai provokavo policininkus, klausdami, ar bus naudojama jėga, ir reikalaudami prisiimti asmeninę atsakomybę už įvykius Garliavoje.

Girdėti skanduotės „Gėda, gėda", švilpimas, pavieniai raginimai nepaisyti apribojimų.

Ryto įvykius stebėję ir juose dalyvavę žmonės dalijasi savo prisiminimais, pasakoja apie tai, ką matė, o elgesį su mergaite vadina „teroro ir smurto aktu".

Tarp susirinkusiųjų matyti Seimo nariai – Saulius Stoma, Algimantas Matulevičius, signataras Romualdas Ozolas. Taip pat žinomi visuomenės veikėjai – Darius Kuolys, Nijolė Sadūnaitė, Gintaras Aleknonis, Liudvikas Jakimavičius, Vytautas Rubavičius ir kt.

Manoma, kad prie susirinkusių vilniečių prisijungs žmonių ir iš kitų Lietuvos vietovių.