Generalinis prokuroras Darius Valys trečiadienį pasirašė kreipimąsi į Seimą, prašydamas panaikinti Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę.

Šis jo prašymas jau pasiekė parlamentą ir bus įtrauktas į ketvirtadienio Seimo posėdžių darbotvarkę, BNS sakė Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas.

Pagal Seimo statutą, generalinio prokuroro prašymas leisti patraukti teisėją ar Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę turi būti svarstomas artimiausiame parlamento posėdyje.

D.Valys prašo Seimo sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją N. Venckienę, pranešė Generalinė prokuratūra.

Panaikinti N.Venckienės imunitetą prašoma ikiteisminių tyrimų metu gavus duomenų apie N.Venckienės galimai padarytas nusikalstamas veikas.

Kaip BNS trečiadienį sakė Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Rūta Dirsienė, Generalinė prokuratūra yra gavusi du Vilniaus apylinkės prokuratūros prašymus naikinti teisėjos neliečiamybę, atliekant du ikiteisminius tyrimus.

Ikiteisminių tyrimų metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad N.Venckienė 2010 metų lapkričio 11 dieną Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą, nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 metų gruodžio 16 dienos sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti globojamą mergaitę jos motinai Laimutei Stankūnaitei, o šiemet gegužės 17 dieną trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, taip pat piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką.

Be to, įtariama, kad panaudodama fizinį smurtą, teisėja pasipriešino policijos pareigūnui.

Konstitucija numato, kad Lietuvoje teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo, o tarp Seimo sesijų - be prezidento sutikimo.

Teismų įstatymas taip pat nustato, kad teisėjas gali atsakyti baudžiamąja tvarka, gali būti suimtas arba gali būti kitaip suvaržyta jo laisvė tik Seimo, o tarp Seimo sesijų - prezidento sutikimu. Dėl teisėjo laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.