Jau šį šeštadienį, birželio 9 d., Rygos arenoje vyksiantis Baltijos šalių jaunimo festivalis bus vienas didžiausių kada nors šiose šalyse vykusių muzikos renginių, kuriame bus skelbiama tikėjimo žinia. Įspūdingoje programoje dalyvaus grupės Newsboys (JAV), The Parachute Band (Naujoji Zelandija) ir Michaelis W. Smithas (JAV), taip pat Latvijos ir kaimyninių šalių atlikėjai. Festivalio programą sudaro du koncertai, kurie prasidės nuo 14.00 ir nuo 20.00 val. Šis Festivalis Rygoje suburs tūkstančius jaunų žmonių ne tik iš Baltijos šalių, bet ir aplinkinių valstybių.

Pagrindinis festivalio tikslas – pasidalyti su jaunimu istorinėmis krikščioniškomis vertybėmis grįsta Vilties žinia ir skatinti teigiamus pokyčius daugelio jaunų žmonių gyvenime.

Per festivalį Rygoje pasirodys krikščioniško roko muzikos mega žvaigždės iš JAV – grupė „Newsboys“, kuri koncertuos per savo pasaulinių gastrolių su albumu God‘s not Dead pertrauką. Festivalyje taip pat koncertuos ir Maiklas Smitas (Michael W. Smith), kuris yra pelnęs ne vieną Grammy ir Dove apdovanojimą bei daugybę apdovanojimų už gausiausiai muzikos istorijoje parduodamus albumus. Rygos arenos scenoje pasirodys ir Naujosios Zelandijos žvaigždės – indie-rock muzikos grupė „The Parachute Band“, kuri rengia koncertinius turus po visą pasaulį ir yra žinoma beveik visuose žemynuose. Be to, išgirsime ir kaimyninių šalių atlikėjus: Rebeccą Kontus (Estija), grupę „Flammo“ (Estija), grupę „Gyvai“ (Lietuva), „Patlis Band“ (Baltarusija). Iš Latvijos atlikėjų dalyvaus grupės „Vestnieciba“, „Ex Animo“ ir „Valdis Indrišonoks & Band“. Taip pat giedos jungtinis 600 balsų jaunimo choras, suburtas iš įvairių Latvijos krikščioniškų bendruomenių.

Šiuo metu į abu festivalio renginius Rygos arenoje jau rezervuota per 17 000 sėdimų vietų. Iš jų apie 10 000 saugomos grupiniams užsakymams, kurių dėka iš Latvijos, Lietuvos bei Estijos miestų į Rygą atvyks daugiau nei 200 autobusų. Apie 7 500 sėdimų vietų yra rezervuota individualiems festivalio internetinės svetainės lankytojams, kurių paraiškų sulaukta net iš 12 skirtingų šalių.

Baltijos šalių jaunimo festivalio renginiai yra nemokami, tad pasinaudokite paskutine galimybe ir užsisakykite sau sėdimą vietą į renginį apsilankę internetinėje festivalio svetainėje. Kadangi likusių sėdimų vietų skaičius yra ribotas, ir jeigu jums jau nebepavyktų jų užsisakyti festivalio internetinėje svetainėje, jūs vis tiek galite dalyvauti festivalio renginiuose stovimose Rygos arenos vietose – tereikia atvykti į festivalį laiku. Organizatoriai primena, jog išankstinė rezervacija likus 15 minučių iki abiejų koncertų pradžios nebebus galima, todėl rezervavusius sau sėdimas vietas asmenis į Rygos areną prašome atvykti laiku.

Festivalį rengia Baltijos šalių bažnyčios, bendradarbiaudamos su Billy Grahamo evangelistine asociacija (BGEA) iš JAV.