Kauno miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį posėdyje slaptu balsavimu pritarė, kad socialdemokratė Orinta Leiputė taptų trečiąja vicemere.

Į naujas pareigas ji skiriama nuo liepos 12 dienos.

Taip pat perstumdytos administracijos vadovybės kėdės - iki šiol direktoriaus pareigas ėjęs socialdemokratas Antanas Necteckis nuo liepos 13 dienos taps direktoriaus pavaduotoju, pavaduotojo pareigas ėjęs konservatorių pasiūlytas nepartinis Dainius Ratkelis - direktoriumi.

Pasak mero konservatoriaus Andriaus Kupčinsko, visų šių pareigybių klausimai sprendžiami remiantis koalicijos sutartimi.

Vienas iš trijų Kauno vicemerų postų liko laisvas po to, kai sausio pabaigoje iš šių pareigų buvo atleistas piktnaudžiavimu tarnyba įtariamas Kęstutis Kriščiūnas. Jį buvo delegavę Kauno socialdemokratai, bet pareiškus įtarimus, narystę Socialdemokratų partijoje politikas sustabdė. Tuomet socialdemokratų pajėgos miesto taryboje sumažėjo iki trijų narių.

"Pusmetį laisva miesto vicemero pozicija didesnį krūvį suteikia man pačiam asmeniškai, todėl tikiuosi, kad su jūsų palaikymu iš tikrųjų galutinai susiformuos tos pozicijos ir daugiau tie politiniai klausimai netrikdys mūsų ūkinių klausimų sprendimo miesto taryboje", - pristatydamas O.Leiputės kandidatūrą tarybos nariams sakė meras.

O.Leiputės skyrimą palaikė 23 ir 38 balsavime dalyvavusių tarybos narių.

Vicemerų pareigas Kaune taip pat eina "tvarkietis" Vytautas Vasilenko ir "jaunalietuvis" Stanislovas Buškevičius.

Svarstant pokyčius administracijos vadovybėje kai kurie tarybos nariai piktinosi, kad po devynių mėnesių darbo atleidžiamas A.Nesteckis ir prašė mero paaiškinimų, kokios A.Nesteckio dalykinės savybės jam neįtikusios. A.Kupčinskas aiškino, kad taryba, be kitų, turi priimti ir politinius sprendimus ir tikino priekaištų ligšioliniam administracijos vadovui neturintis.

Už A.Nesteckio skyrimą į naujas pareigas balsavo 32 iš 37 balsavime dalyvavusių tarybos narių, už D.Ratkelio paskyrimą administracijos direktoriumi - 34 iš 37 balsavusiųjų.

Valdančiąją koaliciją Kauno miesto savivaldybės taryboje sudaro Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Socialdemokratų partijos, partijos "Jaunosios Lietuvos", partijos "Tvarka ir teisingumas" bei Liberalų ir centro sąjungos frakcijų atstovai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.