Vilniaus universitete (VU) bus pagerbtas šios aukštosios mokyklos auklėtinis, poetas, dramaturgas ir vertėjas Justinas Marcinkevičius.

Antradienį M.K.Sarbievijaus kiemelyje iškilmingai bus atidengta jam skirta atminimo lenta, pranešė VU.

Renginyje žodį tars universiteto rektorius profesorius Benediktas Juodka. J.Marcinkevičiaus atminimą pagerbs prezidentė Dalia Grybauskaitė ir kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

J.Marcinkevičius – vienas žymiausių XX amžiaus pabaigos – XXI amžiaus pradžios Lietuvos poetų. Dėl aktyvaus dalyvavimo Sąjūdžio veikloje ir atkuriant Lietuvos nepriklausomybę jis daugelio lietuvių akyse užsitarnavo moralinį autoritetą ir pagarbą.

Savo kūryboje poetas gynė tautos kultūrinę savimonę, į lietuvių literatūrą grąžino humanistinę žmogaus idėją. J.Marcinkevičiaus kūryboje nagrinėjamos Lietuvos, jos istorijos ir dabarties, žmogaus egzistencinės problemos, poetizuojamas Lietuvos gamtos grožis. Jo dramos, eilėraščiai, poemos išsiskiria metaforomis, užuominomis ir nutylėjimais.

J.Marcinkevičius yra išleidęs daugiau kaip 30 poezijos knygų, yra gavęs daug reikšmingų premijų ir apdovanojimų.

Poetas mirė 2011 metų vasario 16 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.