Vilniaus universitete antradienį buvo atidengta atminimo lenta pernai mirusiam poetui Justinui Marcinkevičiui.

Iškilmingoje atidengimo ceremonijoje universiteto M.K.Sarbievijaus kiemelyje dalyvavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Pasak šalies vadovės, apie poetą negalima kalbėti būtuoju laiku, nes „jo kūryba yra ir bus su mumis“ ir „virto neatsiejama mūsų tapatybės dalimi“.

„Justino Marcinkevičiaus kūryba ir šiandien mus veda taurios meilės Lietuvai keliu. Jo siekis gyventi santarvėje mums ir šiandien labai aktualus. Santarvėje, kuri yra subrendusios pilietinės visuomenės būsena, kylanti iš laisvės, sąmoningumo ir kūrybiškumo“, - sakė prezidentė.

Zenekos nuotrauka

J. Marcinkevičius – vienas žymiausių XX amžiaus pabaigos – XXI amžiaus pradžios Lietuvos poetų. Dėl aktyvaus dalyvavimo Sąjūdžio veikloje ir atkuriant Lietuvos nepriklausomybę jis daugelio lietuvių akyse užsitarnavo moralinį autoritetą ir pagarbą.

Savo kūryboje poetas gynė tautos kultūrinę savimonę, į lietuvių literatūrą grąžino humanistinę žmogaus idėją. J. Marcinkevičiaus kūryboje nagrinėjamos Lietuvos, jos istorijos ir dabarties, žmogaus egzistencinės problemos, poetizuojamas Lietuvos gamtos grožis. Jo dramos, eilėraščiai, poemos išsiskiria metaforomis, užuominomis ir nutylėjimais.

J. Marcinkevičius yra išleidęs daugiau kaip 30 poezijos knygų, yra gavęs daug reikšmingų premijų ir apdovanojimų.

Poetas mirė 2011 metų vasario 16 dieną.

J. Marcinkevičius 1949-1954 metais studijavo Vilniaus universitete.

Zenekos nuotrauka

Zenekos nuotrauka

Zenekos nuotrauka

Zenekos nuotrauka

Zenekos nuotrauka

Zenekos nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.