Bernulio Desnio iliustracija

Nuo rugsėjo VDU Kauno botanikos sodas kiekvieną savaitę moksleivius, vaikus ir mokytojus kvietė į interaktyvius užsiėmimus, kurių metu įvairių mokslų sričių atstovai pristatinėjo savo žinias, skatino ne tik turiningai leisti laiką, bet ir didinti įvairių mokslo sričių pažinimą.

Per visus mokslo metus naujoviškus užsiėmimus aplankė daugiau nei tūkstantis lankytojų, įskaitant ikimokyklinio amžiaus vaikus, pradinių ir vyresnių klasių moksleivius, juos atlydėjusius tėvelius ir senelius, studentus, pedagogus. 

Bernulio Desnio iliustracija

Paskaitų metu lankytojai susipažino su biologijos, fizikos, chemijos, psichologijos, net įvairių meno sričių žiniomis, o jomis dalinosi VDU Gamtos mokslų fakulteto studentai, doktorantai, dėstytojai ir mokslininkai (Saulius Mickevičius, Loreta Bukšnytė, Ingrida Šatkauskienė, Saulius Šatkauskas), taip pat KTU dėstytojų komanda (Virginijus Minialga, Vaida Petreikienė, Jurgita Končienė, Diana Adlienė), Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto skyriaus vedėjas Vidmantas Stanys, ornitologas Juozas Miškinis ir kiti. 

Daugelis užsiėmimų vyko VDU Kauno botanikos sode, kur visais metų laikais dera įvairių mokslų, ypač gamtos, populiarinimas. Keli užsiėmimai vyko VDU ir KTU fakultetuose, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institute Babtuose, Kauno zoologijos sode. Daug dėmesio skirta tam, kad dalyviai ne tik išgirstų ir pamatytų, bet ir patys išbandytų įvairius prietaisus, laboratorijose naudojamas priemones bei įrengimus. 

Pasak VDU Kauno botanikos sodo direktorės Vidos Mildažienės, šių interaktyvių užsiėmimų metu nuo mažens skatinamas ekologinis jaunuolių sąmoningumas. Smagu stebėti, kaip užsiėmimuose noriai dalyvauja ir vaikai, ir suaugusieji.