„Vasaros literatūros seminarai“ yra unikaliai dinamiška ir novatoriška kultūrinė programa. Įkurta 1998 metais, ji veikia trijuose kontinentuose (Europoje – Rusijoje ir Lietuvoje; Šiaurės Amerikoje – Monrealyje ir Afrikoje – Kenijoje).

Renginio atidarymas liepos 15 d. 19 val. Vilniaus miesto rotušėje.

Jos metu Vilniuje keturias savaites Šiaurės Amerikos ir Europos studentai dalyvaus aukščiausios kokybės prozos, poezijos, vaikų literatūros ir negrožinės literatūros kūrybinio rašymo dirbtuvėse bei fotografijos ir istorijos paskaitose. Dirbtuves, seminarus ir paskaitas ves žymūs JAV ir Kanados rašytojai. Vakarais bus rengiami vieši dėstytojų, studentų ir lietuvių autorių kūrybos skaitymai, diskusijos, knygų pristatymai. Šiemet į programos renginius organizatoriai ypatingai siekia į programą įtraukti Lietuvos literatūros bendruomenę, Lietuvos literatūros bei kultūros mylėtojus.

Tuo pat metu vyks ir pažintinė programa „Žydų Lietuva“, kurioje be kitų dalykų Toronto universiteto dėstytojas dr. Laimonas Briedis, vertingosios knygos „Vilnius savas ir svetimas" autorius programos dalyvius plačiau supažindins su žydų kultūros paveldu Lietuvoje.

Programos įkūrėjas ir direktorius Kanados Konkordijos universiteto amerikiečių literatūros bei kūrybinio rašymo dėstytojas, Guggenheimo literatūros stipendijos laureatas, rašytojas prof. Mikhail Iossel.

Tarp Vilniuje viešėsiančių autorių išskirtini: svarbiausias JAV žydų rašytojas Steve Stern; kroatų kilmės O. Henrio premijos laureatas Josip Novakovich, ilgametis kūrybinio rašymo dėstytojas ir į daugelį kalbų išversto vadovėlio „Rašytojo dirbtuvė“ (Fiction Writer’s Workshop) autorius; žymiausia JAV avangardo poetė Eileen Myles, itin įspūdinga skaitovė, pasirodanti kartu su tokomis įžymybėmis, kaip Patti Smith ir gastroliuojanti su post-pankroko grupėmis; Odesoje gimęs JAV gyvenantis ir kuriantis poetas, daugelio literatūros premijų laureatas, Harriet Monroe poezijos instituto direktorius Ilja Kaminsky, Lietuvos poezijos mylėtojams pažįstamas iš Poetinio rudens 2011; rašytoja ir literatūros žurnalo Literarian redaktorė Dawn Raffel bei daugelis kitų.

Šiais metais SLS programoje dalyvaus ir vienos svarbiausių nepriklausomų JAV leidyklų, leidžiančių grožinę ir negrožinę literatūrą bei poeziją direktorė Fiona McCraeŠių metų balandžio mėnesį šioje leidykloje išleista Tracy K. Smith rinktinė Gyvenimas Marse laimėjo 2012 metų poezijos Pulicerio premiją.

Legendinis rusų poetas Sergey Gandlevsky bus šių metų SLS programos reziduojantis poetas. Vilniuje taip pat lankysis žymiausias Rusijoje gimęs JAV menininkas Vitaly Komar.