Šią savaitę Kražiuose vyksta gabiausių Vilniaus universiteto socialinių ir humanitarinių  mokslų studentų stovykla, kurią rengia Klasikų asociacija ir Kražių M.K. Sarbievijaus kultūros centras.

Stovykloje paskaitas skaito Vilniaus universiteto lektoriai: prof. Eugenija Ulčinaitė, dr.Naglis Kardelis, dr. Audronė Kučinskienė, Raminta Važgėlaitė,  Dalia Andziulytė, Gytis Matuliūkštis. Modernią paskaitą Skype tiesiogiai iš Romos skaitė buvęs ambasadorius prie Šventojo sosto dr. Vytas Ališauskas. Platono „Valstybės“ skaitymus moderuoja dr. Mantas Adomėnas.

Pasak Klasikų asociacijos pirmininkės, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto prodekanės doc. dr. Nijolės Juchnevičienės, pagrindiniai stovyklos tikslai – supažindinti studentus su teksto skaitymo strategijomis, įsigilinti ir iš naujo atrasti įvairių Antikos autorių tekstus, išmokti juos interpretuoti ir lyginti su šiuolaikinės kultūros aspektais.

 „Kražiai gali didžiuotis turtinga istorija, giliomis sąsajomis su Vilniaus universitetu, tačiau šiandien ypač svarbu iš naujo atrasti XVII amžiuje vyravusią miestelio dvasią“, - teigia Kražių M.K. Sarbievijaus kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė.

Organizatoriai tikisi, kad Klasikų stovykla Kražiuose taps gražia tradicija ir kasmet sutrauks talentingiausius studentus ir geriausius universiteto dėstytojus prie Lietuvos lotyniškosios kultūros ištakų. 

Agnės Zalanskaitės tekstas ir nuotraukos