Šiemet nuo liepos vidurio beveik keturias savaites Vilniuje vyko kasmetiniai „Vasaros literatūros seminarai“. Šis renginys vadinamas viena didžiausių pasaulyje nepriklausomų kūrybinio rašymo programų. Ne veltui į seminarą kviečiami dėstyti žymūs kūrėjai iš viso pasaulio. Tarp jų – ir Bernardinai.TV pašnekovė, poetė iš Jungtinių Amerikos Valstijų – Eileen Myles.

Kūrėja visur pristatoma ne tik kaip poetė, ji – ir rašytoja, pankroko bei performanso menininkė, aktyvi JAV nepriklausomo meno scenos dalyvė.

Eileen Myles gimė Bostone 1949 metais, emigrantų iš Airijos ir Lenkijos šeimoje, mokėsi katalikiškoje mokykloje. Poezijos meno paslaptis tyrinėjo 1975-77 metais Šv. Marko bažnyčios projekto metu.

Už kelionių ir esė knygą Svarbu būti Islandija (The Importance of Being Iceland) 2009 metais jai suteikta Warholo/Kūrybinės sostinės stipendija (Warhol/Creative Capital).  Ji yra San Diego universiteto, kuriame dėstė 2002-2007 metais rašymo ir literatūros profesorė emeritė. 2010 metais ji apdovanota Šelio premija, o šiais metais jai paskirta prestižinė Guggenheimo stipendija. Šiuo metu Eileen Myles gyvena ir dirba Niujorke.

Bernardinai.TV