Klaipėdos miesto savivaldybė ketina mokėti stipendijas kultūros ir meno kūrėjams. Dėl tokių stipendijų įsteigimo kitą savaitę planuoja apsispręsti uostamiesčio savivaldybės taryba.

"Norime padėti menininkams kurti, - BNS sakė savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Valdemaras Puodžiūnas, aiškindamas stipendijų įsteigimo tikslą. - Būna juk mūzų metas, o būna, kai jos ir neaplanko. Norime, kad menininkas jaustųsi finansiškai saugus kurdamas."

Kultūros skyriaus vedėjas teigė matąs trejopą tokių stipendijų paskirtį - jų skyrimas reikštų menininko įvertinimą, parodytų pagarbą jam ir paskatintų kurti.

V.Puodžiūnas atkreipė dėmesį, kad kiti didieji miestai jau ne vienerius metus moka stipendijas savo menininkams, tik Klaipėdoje tokių jų nėra.

"Uostamiesčio meno ir kultūros žmonės savo veikla ir pilietiška pozicija yra nusipelnę pagarbos, kuri turėtų būti išreikšta ir finansiniu skatinimu", - teigiama savivaldybės tarybos nutarimo projekto aiškinamajame rašte.

Pagal projektą, Klaipėdoje gyvenantys arba kuriantys menininkai turėtų teikti paraiškas stipendijai gauti. Pagal meno sritis sudarytos ekspertų komisijos šias paraiškas vertintų ir siūlytų, kam skirti stipendiją.

Viena stipendija sudarytų dešimt bazinių socialinių išmokų per mėnesį, tai yra 1300 litų. Per metus savivaldybė skirtų iki dešimties tokių stipendijų.

Pasak V.Puodžiūno, stipendija menininkui būtų skiriama nuo šešių mėnesių iki dvejų metų.

Jeigu savivaldybės taryba kitą savaitę pritars nutarimui dėl stipendijų skyrimo, jas ketinama pradėti mokėti nuo 2013 metų sausio.

"Jeigu nebus labai blogai su miesto biudžetu, nuo sausio turėtume pradėti mokėti", - BNS sakė Kultūros skyriaus vedėjas.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdis numatomas rugpjūčio 30 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.