Liberalų sąjūdis žada siekti įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę.

"Mes esame parengę ir registravę Partnerystės įstatymą. Jeigu tokią galimybę turėsime, mes tikrai šį įstatymą priimsime, kuris leis žmonėms pasirinkti bendro gyvenimo formas. Mes už partnerystės įteisinimą visiškai nesvarbu kokios lyties", - sekmadienį priešrinkiminiuose debatuose sakė valdančiojoje koalicijoje esančio Liberalų sąjūdžio pirmininkas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Lietuvos Konstitucija numato, kad santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

Partnerystė kaip bendras gyvenimas kartu neįregistravus santuokos buvo numatyta 2001 metais įsigaliojusiame Civiliniame kodekse, tačiau realiai institutas neveikia, nes nebuvo parengtas specialus įstatymas.

Liberalų sąjūdžio deleguotas teisingumo ministras Remigijus Šimašius yra parengęs projektą, kuris įteisintų vyro ir moters partnerystę, o socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė buvo registravusi projektą, kuris leistų partnerystę sudaryti ir vienos lyties asmenų poroms, tačiau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas jį pripažino galbūt prieštaraujančiu Konstitucijai.

Pernai BNS užsakymu bendrovės RAIT atlikta apklausa parodė, kad 70 proc. Lietuvos  gyventojų pritaria partnerystės tarp vyro ir moters įteisinimui, tačiau homoseksualų partnerystę remia tik 4 proc.

Europoje homoseksualių asmenų santuokos įteisintos aštuoniose valstybėse - Belgijoje, Danijoje, Islandijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Švedijoje. Dar 13-oje Europos šalių tos pačios lyties asmenys gali įteisinti partnerystę

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.