Tiltas vėl pasipuošė garsiaisiais bareljefais, kuriuos pagal išlikusį autentišką pavyzdį atkūrė kaunietis skulptorius Žilvinas Pabrinkis

Andriaus Repšio nuotrauka

Panevėžyje rekonstruota 11,45 kilometro valstybinės reikšmės krašto kelio Kupiškis-Utena bei tiltas per Šventosios upę.

Žaliojoje girioje 1938 m. pastatytas tiltas, siejamas su rašytojo kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto vardu, po rekonstrukcijos vėl pasipuoš garsiaisiais skulptoriaus Juozo Zikaro bareljefais, kuriuos pagal išlikusį autentišką darbo pavyzdį atkūrė kaunietis skulptorius Žilvinas Pabrinkis.  

 Sovietmečiu sunaikinti bareljefai 1988 m. rugpjūtį buvo išlieti naujai, o apie 1992 m. vėl dingo, greičiausiai buvo nugvelbti spalvotojo metalo rinkėjų. Vienas autentiškas bareljefas išlikęs Juozo Zikaro muziejuje Kaune. 

Po rekonstrukcijos tiltas vėl pasipuošė garsiaisiais bareljefais, kuriuos pagal išlikusį autentišką pavyzdį atkūrė kaunietis skulptorius Žilvinas Pabrinkis. Atkurti unikalų bareljefą, pasak skulptoriaus, nebuvo paprasta: „Gerai, kad Juozo Zikaro muziejus yra išsaugojęs autentišką kūrinį. Darbų vykdymo metu teko konsultuotis ir su M.K. Čiurlionio meno muziejaus specialistais“.   

Trijų angų gelžbetoninis monolitinis konsolinis tiltas iki rekonstrukcijos buvo 54 metrų ilgio, o bendras plotis siekė 8 metrus. Rekonstrukcijos metu tiltas buvo išplatintas iki 12,5 metro. Rekonstruotos tilto tarpinės atramos, naujai įrengtos krantinės atramos. Po rekonstrukcijos tilto ilgis sudaro 70,10 metro. Siekiant maksimaliai apsaugoti Šventosios upę nuo taršos, vandens nuvedimui nuo tilto sumontuoti naftos produktų gaudytuvai.

Darbai buvo vykdomi kelio Kupiškis-Utena ruože nuo 35,60 iki 47,05 kilometro. Kelio ruožas praeina Anykščių rajono Svėdasų ir Debeikių seniūnijų ir Utenos rajono Vyžuonių seniūnijos teritorijomis. Projekto metu rekonstruotas ne tik kelio ruožas, tiltas, bet ir atlikta ryšių kabelių rekonstrukcija, rekonstruotos elektros linijos, modernizuoti melioracijos tinklai. Atnaujintoje kelio atkarpoje rekonstruota dešimt autobusų stotelių, įdiegtos šiuolaikiškos eismo saugumo priemonės. Taip pat įrengti du pėsčiųjų ir dviračių takai.