Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis pirmadienį Lenkijos prezidentūroje vykusios iškilmingos ceremonijos metu apdovanojo karius, kovojusius už Lenkijos nepriklausomybę Vilniaus ir Naugarduko kraštuose, pranešama tinklalapyje wiadomosci.onet.pl

"Šie kariai įrodė esą atsakingi už savo Tėvynę", - pabrėžė Lenkijos prezidentas.

Armijos Krajovos (AK) Vilniaus apygardos generolui Aleksandrui Krzyzanowskiui (Aleksandrui Kšyžanovskiui), arba Vilkui, po mirties skirtą apdovanojimą - Lenkijos atgimimo ordino Didįjį kryžių - priėmė generolo šeima.

"Nežinau, ar galiu sulaikyti emocijas, nes man tai - labai svarbus įvykis", - sakė B.Komorowskis po apdovanojimų įteikimo.

Įteikdamas ordinus "savo tėvo bendražygiams", "išlikusiems gyviems Vilniaus Armijos Krajovos nariams" bei visų AK karių vado buvusios Respublikos šiaurės rytuose - generolo Vilko - dukrai, prezidentas teigė esąs "susijaudinęs ir didžiai dėkingas".

B.Komorowskis pabrėžė, kad generolo Vilko kapas jam visada buvo AK vilnietiškų grupuočių atminimo simbolis.

Anot jo, Vilniaus ir Naugarduko kraštuose kovojusieji šios armijos kariai nusipelnė ne tik pagarbos, bet ir vaidmens ugdant naujas lenkų kartas.

"Kariai, kurie nepaprastai sunkiomis sąlygomis įrodė savo atsakomybę už tėvynę, įrodė tų kraštų lenkiškumą, įrodė, kad Lenkija nepražuvo ir kad Lenkija vėl svajoja apie laisvę. Mano kartai, "Solidarumo" kartai, AK tradicijos, kaip tam tikras nesurašytas svajonių, kurios apima brangius protėvių kraštus - Vilnių, Vilniaus kraštą. Lietuvą, Naugarduko kraštą ir visus kitus pakraščius - testamentas, formavo mus, mūsų svajonę tarnauti laisvai Lenkijai", - kalbėjo B.Komorowskis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.