Viešoje erdvėje kilus diskusijoms dėl italų režisieriaus spektaklio, kuriame vaizduojamas Jėzaus portretas, kultūros ministras Arūnas Gelūnas pareiškė esantis prieš cenzūrą ir paragino nesiremti iš anksto suformuota nuomone.

Režisieriaus Romeo Castellucci spektaklis "Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją" yra įtrauktas į festivalio "Sirenos" programą.

Pirmadienį išplatintame pranešime spaudai kultūros ministras paragino "nesiremti iš anksto suformuota nuomone ir nevertinti neigiamai dar nematyto spektaklio, reikalaujant jo uždraudimo".

"Ministras pasisako prieš tokią cenzūrą, kuri nesuderinama su demokratinės valstybės pagrindais. Minties, žodžio ir saviraiškos laisvė yra įtvirtinta mūsų pagrindiniame įstatyme - Lietuvos Respublikos Konstitucijoje", - teigiama Kultūros ministerijos pranešime spaudai.

Ministras pareiškė, kad pasirinkimo laisvė galioja ir žiūrovui, kuris pats sprendžia: žiūrėti spektaklį arba ne, jei šis prieštarauja jo įsitikinimams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.