Popiežius Benediktas XVI sekmadienį paragino krikščionis nekreipti dėmesio į perspėjimus, kad pasaulis baigs gyvuoti gruodžio 21 dieną.

Po savaitinės "Viešpaties angelo" maldos kreipdamasis į tikinčiuosius pro savo apartamentų Vatikane langą, išeinantį į Šv.Petro aikštę, Benediktas XVI pacitavo ištrauką iš Naujojo Testamento, kurioje kalbama apie nelaimių dienas, kai "saulė užtems, mėnulis nebeduos šviesos, žvaigždės kris iš dangaus, ir dangaus galybės bus sukrėstos".

Keliuose vaidybiniuose ir dokumentiniuose filmuose buvo eksploatuojama idėja, esą senovinis majų kalendorius prognozuoja, kad jau kitą mėnesį ateis pasaulio pabaiga.

Tačiau popiežius sakė, kad Jėzus "neapibūdina pasaulio pabaigos, o kai naudoja apokalipsinius vaizdinius, nesielgia kaip pranašas".

"Priešingai, jis nori, kad jo visų epochų mokiniai liautųsi smalsavę dėl datų, prognozių, ir nori duoti jiems raktą į ... teisingą kelią, kuriuo (reikia) eiti šiandien ir rytoj, kad patektum į amžinąjį gyvenimą", - pridūrė pontifikas.

Prognozuojama, kad didžiuliame renginyje, kuris gruodžio 21 dieną įvyks Gvatemalos mieste, dalyvaus iki 90 tūkst. žmonių - tam atvejui, jeigu pasaulio pabaiga vis dėlto tikrai ateitų. Tuo tarpu kelionių organizatoriai reklamuoja įvairias atostogas pasaulio pabaigos tematika.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.