Žiemai beldžiantis į duris, lapkričio 30 d. ir gruodžio 1 d., savo klausytojus kviečiame pakeliauti kartu su jausminga Artimųjų Rytų muzika – į Lietuvą atvyksta vieni žymiausių Persijos atlikėjų Kayhan Kalhor ir Ali Bahrami Fard. Šie genialūs išskirtiniais instrumentais grojantys Irano kūrėjai pristatys savo kūrinius iš 2012 m. vasario mėn. pasirodžiusio albumo „I Will Not Stand Alone“.

Kayhan Kalhor yra tarptautiniu mastu pripažintas kamancheh (persų styginis instrumentas) virtuozas. Šio atlikėjo pasirodymai bei projektai, atskleidžiantys persų muzikos magiją, į koncertus, vykstančius visame pasaulyje, pritraukia minias žmonių. Trys Kayhan įrašai („Faryad“, „Without You“ ir „The Rain“) buvo nominuoti Grammy apdovanojimams, o jo projektai su įvairiais ansambliais, orkestrais bei žymiausiais Irano instrumentalistais yra teigiamai vertinami net didžiausių muzikos kritikų. Kayhan kuria muziką garsiausiems Irano vokalistams, televizijai ir filmams, jo kūriniai buvo įtraukti į režisieriaus Francis Ford Copolla filmo „Youth without youth“ garso takelį. Šio kūrėjo biografiją puošia daugybė koncertų su pasaulyje garsiais ansambliais ir orkestrais, o tarptautinį jo pripažinimą atspindi JAV vykusiame festivalyje „Mostly Mozart“ suteikta garbė pasirodyti su dviguba programa, kurios metu Kayhan atliko žymųjį W. A. Mocarto kūrinį „Requiem“.

Koncertų Kaune ir Vilniuje metu pristatomo albumo „I Will Not Stand Alone“ programa yra išskirtinė tuo, jog joje muzikantai groja ypatingais instrumentais. Nepaisant to, jog Kayhan yra žymiausias Irano atlikėjas, grojantis kemancheh, pasirodydamas su Ali Bahrami Fard, jis groja dar unikalesniu instrumentu. Kayhan, siekdamas tobulo savo kuriamos muzikos tono ir tembro, paprašė australo instrumentų meistro Peter Biffin išrasti didesnę kemencheh formą, kurią praminė shah kaman („stryko karaliumi“). Šio instrumento tonai yra tamsesni, skambesys – giliai atmosferinis, primenantis alto, violončelės bei indų instrumento sarangi garsus. Šio ir gana reto 96-ių stygų perkusinio bosinio santour instrumento (primenančio cimbolus ar pianiną), kuriuo groja Ali Bahrami Fard, užburiantis garsų pasaulis sugeba pažadinti žmonių jausmus. Tai, jog albumas „I Will Not Stand Alone“ buvo kuriamas vieno sunkiausių Kayhan gyvenimo etapų metu, šį kūrinį pripildo jausmingumo, emocijų, o kūrėjų virtuoziškumas leidžia pajusti kerinčią Rytų muzikos meditacinę galią.

Kviečiame pasimėgauti užburiančia persų muzikos dvasia bei susipažinti su tradicinėmis šios muzikos formomis, atliekamomis vienų stipriausių bei kūrybingiausių Irano muzikos asmenybių – Kayhan Kalhor ir Ali Bahrami Fard. Tai bus emocijų kupina muzikinė kelionė: tiek į save, tiek tolyn – mintimis į paslaptinguosius Rytus.

Lapkričio 30 d., 18val. Šv.Jurgio Kankinio bažnyčia (Kaunas)

Gruodžio 1 d.,18val. šv. Kotrynos bažnyčia (Vilnius)

Daugiau informacijos www.gmgyvai.lt