Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

TV3 televizija ketvirtadienį pranešė nutraukusi sutartį su programų rengėja Rūta Janutiene.

Kaip teigiama televizijos BNS atsiųstame pranešime, išsiskyrė R.Janutienės ir televizijos požiūriai į darbo kokybę.

"Apgailestaujame, kad Rūtos ir televizijos požiūriai į etiką bei žurnalisto darbo kokybę išsiskyrė - vietoje dialogo ir tobulėjimo buvo pasirinktas sąmokslų teorijų kelias. Kategoriškai atmetame bet kokias spekuliacijas šia tema - TV3 siekia pateikti savo žiūrovams kokybiškas laidas ir nedalyvauja jokiose politinėse kampanijose ir visada remia laisvą žodį. Esame įsitikinę, kad net geriausiu save laikantis žurnalistas privalo laikytis įstatymų, etikos normų, tobulėti ir vengti tendencingumo", - teigiama TV3 televizijos BNS atsiųstame pranešime.

Televizija teigia, kad per pastaruosius kelis metus R.Janutienės sukurtos programos įvairių žurnalistų savireguliacijos, valstybės institucijų bei teismų buvo daugiau nei penkis kartus pripažintos pažeidžiančios įstatymus ar etikos normas.

"TV3 televizija bandė kartu su Rūta diskutuoti apie TV3 požiūrį į žurnalistiką ir vertybes. Kartu su Rūta bei kitais laidų rengėjais tobulinome Etikos kodeksą, aptarėme jo laikymąsi. Manėme, kad diskusija buvo konstruktyvi ir vedanti link profesionalios žurnalistikos puoselėjimo mūsų kompanijoje ir visoje Lietuvoje. Buvome net pasiryžę susitaikyti su tuo faktu, kad Rūtos Janutienės kuriamos programos pastaruoju metu yra vis mažiau žiūrimos ir ji nevykdo sutartyse su TV3 numatytų žiūrimumo rodiklių", - rašoma pranešime.

Praėjsuią savaitę TV3 televizijos eteryje nepasirodė anonsuota R.Janutienės rengiamos "Paskutinės instancijos" laida apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Kaip rašė portalas delfi.lt, TV3 atstovai tikino, kad laida senais reportažais buvo pakeista dėl įmonės viduje galiojančio etikos kodekso.

Žurnalistės Rūtos Janutienės laidos, kuri neišvydo eterio, anonse buvo teigiama, kad apie prezidentės valdymo ypatumus kalbės buvęs Seimo narys Arūnas Valinskas. Taip pat buvo užsimenama, kad laidoje bus rodomos D.Grybauskaitės asmeninės biografijos detalės, apie kurias laidoje buvo kalbintas su D.Grybauskaite prezidento rinkimuose besivaržęs signataras Zigmas Vaišvila.

TV3 etikos sekretorius ir naujienų tarnybos vadovas Sigitas Babilius tąkart portalui teigė, kad R.Janutienės paruošta laida neatitiko įmonės kokybės ir etikos reikalavimų, todėl nuspręsta jos eteryje nerodyti.

Tuo metu laidos autorė R.Janutienė portalui tuomet teigė apie laidos likimą sužinojusi tik atsisėdusi prie televizoriaus: "Aš laidą padariau, įdėjau į serverį. Nesu laidų transliuotoja, esu autorė. Įsijungiau televiziją ir, kaip ir kiti žiūrovai, pamačiau, kad rodoma kita laida".

"Jei čia yra cenzūra, tai aš su ja susidūriau pirmą kartą per savo karjerą", - teigė žurnalistė.

R.Janutienė sakė mananti, kad televizija, neištransliuodama laidos, padarė klaidą.

"Manau, kad padaryta didžiulė klaida, jei dėl politinių priežasčių pradedama cenzūruoti. Netikiu, kad taip įvyko, bet jei įvyko, tai - klaida", - teigė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.