Pastaruosius 5 metus vykusi visuotinė atliekų rinkimo akcija „Darom“ atsisveikina su gyventojais, bet nepalieka jų - pristato naują, dar didesnį aplinkosauginį projektą – „Mes Darom Lietuvą gražesnę“.

„Rinkti atliekas ir stebėti, kaip per metus jos grįžta į ankstesnes „pamėgtas“ vietas yra ne tik sunku, bet ir neefektyvu. Naujuoju projektu sieksime auginti žmonių savimonę, bendruomeniškumą ir jaustis atsakingais už savo aplinką. Norime gyventojams atskleisti rūšiavimo žavesį iki atliekų tvarkymo ir išvežimo kaina dar labiau neišaugo“, - kalba VšĮ „Mes Darom “ vadovas Karolis Sargūnas.

Akcija „Darom“ vyko 5 metus ir jos iniciatoriai jaučiasi subrendę su gyventojais pasidalinti aktyvia visuomeninės veiklos patirtimi atliekų tvarkymo srityje.

„Didelė Lietuvos atliekų tvarkymo sistemos problema – nepakankamas arba netinkamomis priemonėmis vykdomas šalies gyventojų švietimas. Suprasdami tai pradedame neformalaus švietimo kampaniją, kurios metu ekspertai, aplinkosaugininkai, atliekų tarkymo įmonių atstovai turės galimybę tiesiogiai bendrauti su gyventojais, įsiklausyti į jų pageidavimus ir abejones. Taip tikimės sukurti interaktyvią diskusiją tarp visų svarbiausių atliekų tvarkymo sistemos veikėjų“, - sako K. Sargūnas.

Pirmoji „Mes Darom Lietuvą gražesnę“ projekto dalis – jau įgyvendinti šviečiamieji seminarai Panevėžio mieste.

„Panevėžyje pritaikytas pavyzdinis atliekų tvarkymo modelis. Apie jo rezultatus kalbėti kiek ankstoka, tačiau jis vyksta ir savo pavyzdžiu užkrečia kitas bendrijas. Artimiausiu metu šviečiamuosius seminarus pradėsime ir Vilniaus miesto Pilaitės, Užupio bei Žvėryno mikrorajonų bendruomenėse. Be šių seminarų VšĮ „Mes Darom“ pristatys ir daugiau naujovių“, - teigia „Darom“ atstovas K. Sargūnas.

Projektu siekiama šviesti ir didinti atliekų rūšiavimo mastus Lietuvos gyventojų tarpe. Tai opi ir itin aktuali problema šių dienų Lietuvos aplinkosaugos darbotvarkėje. Pagal Europos Sąjungos reikalavimus Lietuva nacionaliniu lygmeniu iki 2013 m. turi pasiekti 50 proc. atliekų rūšiavimo mastą, nors šiuo metu Lietuvoje rūšiuojama tik apie 15 proc. atliekų. Kyla reali grėsmė, kad atliekų tvarkymo kaina gyventojui Lietuvoje augs ir šiai sričiai turėtų būti didinami iš biudžeto skiriami asignavimai. Projekto seminarų sesijos metu gyventojai galės sužinoti kaip iš tikro tvarkomos atliekos jų aplinkje, išgirsti tikruosius atsakymus į plačiai paplitusius rūšiavimo mitus bei užmegzti dialogą su kitais atliekų tvarkymo sistemos dalyviais.

2012 m. gruodžio 10 d. Vilniuje, Pilaitės mikrorajone, prasidės pirmasis šviečiamųjų seminarų etapas - „Atliekų tvarkymo ABC gyventojų akimis“. Nemokami seminarai bus atviri visiems kam rūpi švari aplinka ar tiesiog mažesnė atliekų išvežimo kaina.

Seminarų metu formuojamas pilotinis eksperimentas įgaus didesnę vertę ir naudą, jei ateisi ne vienas iš savo gyvenamosios aplinkos. Registruok savo šeimą, kaimynus, bendriją, draugus.

„Mes Darom“ naujienos apie seminarus ir registracija puslapiuose www.mesdarom.lt ir http://www.facebook.com/mesdarom.lt