EPA nuotrauka

Protestuodami prieš Pekino valdymą Tibete susidegino dar du tibetiečiai, antradienį pranešė viena teisių gynimo grupė, o valstybinė žiniasklaida tuo tarpu apkaltino Dalai Lamą pavertus Tibeto budizmą "blogio kultu".

Abu minimi tibetiečiai susidegino šeštadienį, neramiuose Kinijos okupuotuose Tibeto regionuose, kur gyvena daug šios tautos atstovų. Nuo 2009 metų jau susidegino 95 tibetiečiai, sakoma Londone paskelbtame "International Campaign for Tibet" pareiškime.

24 metų Kunchokas Pelgye (Kunčokas Pelgjė) susidegino Sičuano provincijos Abos prefektūroje, kur įvyko dauguma iš visų 95 tokio pobūdžio protestų, o 23 metų Pema Dorjee (Pema Dordžis) save padegė kaimyninėje Gansu provincijoje.

Padegdami save abu jie ragino leisti Dalai Lamai sugrįžti į Tibetą, remdamasi liudininkais pranešė "International Campaign for Tibet".

Kinija kaltina Dalai Lamą kurstant šią susideginimų bangą ir nurodė teisingumo departamentams už žmogžudystę teisti visus, kurie bus sučiupti padedantys tokiems protestuotojams ar juos kurstantys.

"Dalai klika naudoja religiją, kad dvasiškai kontroliuotų žmones ir aukotų šiuos žmones savo politiniams tikslams realizuoti", - sakoma oficialios naujienų agentūros "Xinhua" pareiškime.

Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga išplatintame Tibeto lyderio tremtyje dr. Lobsang Sangay pranešime teigiama, kad „Tragiški įvykiai Tibete niekais paverčia Kinijos vyriausybės pastangas pademonstruoti, kokie tibetiečiai Tibete yra laimingi ir patenkinti. Nepaisydami nesutaikomų prieštaravimų, ištisus dešimtmečius Tibete gyvenantys tibetiečiai nesutinka su tokiomis pastangomis ir reiškia savo nepritarimą tūkstančiais įvairiausių taikių būdų ir priemonių.

Nepaisant nuolatinių Centrinės Tibeto administracijos kreipimųsi susilaikyti nuo tokių drastiškų protesto formų, kokie yra susideginimai, jie nesiliauja. Tibetiečiai visuotinai reikalauja leisti Jo Šventenybei Dalai Lamai grįžti į Tėvynę ir laisvės. Tai yra didžioji Tibeto tautos viltis. Tiems iš mūsų, kurie gyvename laisvėje, tenka atsakomybė ir pareiga padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso, kad tibetiečių reikalavimai taptų tikrove. Mūsų šventa pareiga, kad pasaulis išgirstų susideginančiųjų ir kitų protestuotojų šauksmą.“

BNS, Bernardinai.lt