Šventės paprastai asociuojasi su laukimu ir susitikimo, išsipildymo džiaugsmu. Tačiau šįkart su sveikos mitybos specialiste V. Kurpiene apie šventes kalbėsimės iš gana žemiškos perspektyvos – lietuviams taip būdingo persivalgymo, saiko maistui nebuvimo jausmo.

Ne paslaptis, kad švenčių metu mūsų skrandžiai turi iškentėti gana daug – nesibaigiančius užkandžiavimus, nuolatinį valgymą, užsigėrimą. Priaugti kilogramai, sunkumas skrandyje, apkrova insktams ir kepenims.

Taigi ką daryti ir ko nedaryti šventinių, kelias dienas besitęsiančių, pietų metu, kad svoris liktų stabilus, skrandis – ramus, ir jūs mėgautumėtės švente, o ne vien maistu. Juk net Maša ir gerai žinomo animacinio serialo „Maša ir lokys“ sakė – per šventes svarbiausia gera nuotaika, o ne vien sočiai pavalgyti.

Sulieknėk sveikai" vadovė Vaida Kurpienė atskleidžia keletą gudrybių, kaip nepersivalgyti, nuo ko pradėti šventinius pietus ir vakarienę, kiek tortų paragauti ir pataria šventėms ruoštis iš anksto – ne tik apgalvojant, ką valgysite, bet ir susirandant prasmingos veiklos prie šventinio stalo. Laiko tam dar yra.

Laidą parengė žurnalistė Jurga Kajėnienė, režisierė – Dalia Survilaitė

Daugiau Bernardinai.tv laidų apie sveikatą – čia