Kinija antradienį atokiam ir neramiam Tibetui paskyrė naują gubernatorių, kuriuo taps griežtąją politiką palaikantis tibetietis; tai galėtų reikšti, kad vyriausybė neplanuoja sušvelninti savo griežto valdymo stiliaus šiame Himalajų kalnų regione.

55 metų Losangas Gyaltsenas buvo išrinktas baigiantis Tibeto regioninės asamblėjos, dažniausiai tik patvirtinančios centrinės valdžios sprendimus, kasmetinei sesijai. Jis pakeis ankstesnį gubernatorių Padmą Cholingą, sakoma Kinijos valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“ pranešime.

Losangas Gyaltsenas anksčiau dirbo Tibeto sostinės Lhasos meru ir yra dėstęs marksizmą, kaip rodo jo oficiali biografija.

Gubernatorius yra pavaldus aukščiausiajam Tibeto pareigūnui – vietos Komunistų partijos vadovui, kurio postas tradiciškai priklauso etniniam kinui, o ne tibetiečiui; šiame poste dabar yra Chen Quanguo.

„Jis yra gana griežtos politikos šalininkas, tačiau visi tokio lygio pareigūnai yra tokie, – komentavo iškili tibetietė rašytoja Woeser. – Jokių tikrų pokyčių Tibete nebus.“

Antradienį kalbėdamas Tibeto įstatymų leidėjams naujasis gubernatorius Losangas Gyaltsenas sakė, jog vyriausybė „ryžtingai kovos“ prieš Tibeto dvasinį lyderį tremtyje Dalai Lamą, kurį Kinija kaltina separatizmo kurstymu ir kuris šiuos kaltinimus neigia.

„Mes nepailsdami saugosime tėvynės vienybę ir etninę harmoniją... ir išlaikysime harmoniją ir stabilumą Tibete“, – cituodama jį pranešė Kinijos naujienų agentūra.

„Harmonija ir stabilumas yra pagrindinės Tibeto plėtros ir klestėjimo garantijos“, – pridūrė jis.

Nuo 2009 metų protestuodami prieš Kinijos valdžią susideginti pabandė beveik 100 tibetiečių, daguma iš jų nuo nudegimų mirė.

Nepaisant didelių lūkesčių, padėtis Tibete gali dar labiau komplikuotis, kai Kinijos komunistų partijos lyderis Xi Jinpingas kovo mėnesį taps prezidentu, nes ir dabar jis siekia sustiprinti savo valdžią, sakė vienas užsienio Tibeto teisių gynėjų.

Velionis Xi Jinpingo tėvas, liberalių pažiūrų buvęs šalies vicepremjeras Xi Zhongxunas , artimai bendravo su Dalai Lama, prieš tai, kai po nepavykusio sukilimo prieš Kinijos valdžią jis buvo priverstas bėgti iš šalies.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.