Lietuvos diplomatas, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas paskirtas vadovauti Europos Sąjungos atstovybei Rusijoje.

„Aš džiaugiuosi galėdama pranešti apie V.Ušacko paskyrimą vadovauti delegacijai Maskvoje. Tai yra svarbi pozicija Europos išorės veiksmų tarnyboje“, – oficialiame pranešime cituojama Europos išorės veiksmų tarnybos vadovė Catherine Ashton.

„V.Ušackas atliko nepaprastą darbą Afganistane ir aš laukiu progos dirbti su juo naujame vaidmenyje“, – teigia C.Ashton.

V.Ušackas nuo 2010 metų vadovauja ES atstovybei Kabule ir eina specialiojo Bendrijos atstovo Afganistane pareigas.

Prieš tai jis buvo užsienio reikalų ministru buvusioje centro-dešinės Vyriausybėje, tačiau iš posto pasitraukė po nesutarimų su prezidente Dalia Grybauskaite.

V.Ušackas yra vadovavęs Lietuvos ambasadoms Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje.

V. Ušackas, BNS paklaustas apie dalyvavimą prezidento rinkimuose: „Dėl Lietuvos prezidentinių rinkimų, tai artimiausiems ketveriems metams aš padariau pasirinkimą – toliau dirbti ES diplomatinėje tarnyboje, nuo 2013 rugsėjo 1 dienos atstovaujant ES ir jos šalių interesams Rusijoje“. 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.