2014 m. gruodžio 20 d., šeštadienis

„Laisvės vėjas“ atūžia. Kovo 11-osios renginiai sostinėje

2013-03-01
Rubrikose: LUX/jauniems » Naujienos  Visuomenė » Atmintis 
Kovo 11

Evgenios Levin nuotrauka

Kovo 11-ąją, pirmadienį, sostinės gatvėse pirmą kartą pirmą kartą vyks  grandiozinis šventinis renginys „Laisvės vėjas“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui. 

Atkarpoje nuo V. Kudirkos iki Katedros aikštės – A. Aleksandravičiaus paroda „LDK atspindžiai“ ir projektas „Laisvės poezija“

Paroda „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės atspindžiai“, tai Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, vieno žymiausių šalies fotomenininkų Algimanto Aleksandravičiaus žvilgsnis į architektūrinį LDK paveldą ir jos praeities įvykius menančias vietoves.

Aikštelėje prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro vyks projektas „Laisvės poezija“. Jo metu Lietuvos rašytojų sąjungos nariai skaitys kūrinius, tematiškai susijusius su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena bei Kristijono Donelaičio kūryba.

Nuo J. Tumo-Vaižganti g. iki Vasario 16-osios g. – vaikų scena ir Audio biblioteka

Ši Gedimino prospekto  atkarpa  bus skirta vaikams ir jaunimui, kurie bus laukiami specialiai jiems skirtame koncerte bei šalia scenos įrengtoje supynių aikštelėje.

Taip pat šioje dalyje bus pristatomas naujas projektas – Audio biblioteka, kurio metu po stogu įrengtoje erdvėje bus pastatyti apvalūs Lietuvos vėliavos spalvų stalai. Prie jų žmonės galės sužinoti įdomių faktų, įvykusių Lietuvoje bei jos sostinėje Vilniuje per 23 Nepriklausomybės atkūrimo metus.

Geltonas stalas simbolizuos istoriją, žalias – sporto ir turizmo naujoves, raudonas – kultūrą ir meną. Įrašytų faktų ir kūrinių bus galima klausytis per mp3 grotuvus su ausinėmis.

Per vidurį, tarp trijų stalų, stovės krėslas, kuriame sėdės projekto vedėjas. Jis skatins žmones prieiti ir pabandyti įvertinti savo žinias. Atsakiusieji į klausimus teisingai – gaus prizus (knygutes apie Lietuvos faktus).

Nuo Vasario 16-osios g. iki A. Jakšto g. sankryžos – projektas „Lietuviška muzika kitaip“

Šioje atkarpoje bus pristatomas naujas žvilgsnis į lietuvišką muziką. Prospekte bus įrengtos dvi pakylos po stogu, ant kurių populiarūs radijo laidų didžėjai miksuos 1990-2013 m. laikotarpio lietuvišką muziką, derindami ją su elektroninės ir house muzikos stiliais.

Šalia DJ pulto erdvės Gedimino prospekte aktyviai veiks gatvės šokėjų ir graffiti mini workshop‘ai.

Tie, kurie norės tik stebėti šiuolaikiško ir laisvo miesto pulsą, šioje erdvėje galės mėgautis karštais gėrimais.

Nuo A. Jakšto g. iki Jogailos g. – erdvė skirta „Sveiko miesto“ projektams

„Sveiko miesto“ erdvė skirta vilniečiams ir miesto svečiams, kurie domisi sportu bei sveikos gyvensenos užsiėmimais. Programoje planuojamos šios veiklos:

– Šiaurietiško ėjimo su lazdomis trasa;

– Pagyvenusių žmonių Tai či mankštos sesijos;

– Gatvės gimnastų zona;

– Ekstremali rampa riedlentėms ir riedutininkams;

– Didžioji oro pagalvė snieglentininkams.

V. Kudirkos aikštėje  bus organizuojamas pagrindinis Kovo 11-osios koncertas „Laisvės vėjas“, kuriame pasirodys Vilniaus miesto orkestrai, chorai, folkloro ansambliai, liaudiškos muzikos kapelos bei jaunimo mėgstamos, populiarios muzikos grupės.

PROGRAMA

14.00 – 14.30 val. Meninių kolektyvų koncertas

Lietuvos kariuomenės orkestras

Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas

14.40 – 15.20 val. Chorai

Vilniaus kultūros centro moterų choras „Liepos“

Vilniaus kultūros centro LRT vaikų choras

Vilniaus mokytojų namų vyrų choras „Vytis“

Vilniaus mokytojų namų choras „Bel Canto“

Vilniaus mokytojų namų berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“

15.25 – 16.10 val. Folkloro ansambliai

Kirtimų kultūros centro ansamblis „Mindrė“

Kirtimų kultūros centro ansamblis „Rasoda“

Trakų Vokės bendruomenės kultūros centro ansamblis „Vija“

Naujosios Vilnios kultūros centro ansamblis „Sadauja“

Vilniaus mokytojų namų ansambliai „Tyklė“, „Srauna“, „Reketukas“

Vilniaus kultūros centro ansamblis „Jorė“

16.15 – 17.00 val. Liaudiškos muzikos kapelos

Grigiškių kultūros centro kapela „Gryčia“

Vilniaus mokytojų namų liaudiškos muzikos ansamblis „Kankleliai“

Vilniaus mokytojų namų tautiškos muzikos ansamblis „Vilnija“

Trakų vokės bendruomenės kultūros centro kapela „Vacio armonikėlė“

Kirtimų kultūros centro muzikos grupė „Kamanių šilelis“

Naujosios Vilnios kultūros centro instrumentinis ansamblis „Akordas“

17.05 – 18.00 val. Tautinių šokių ansambliai

Naujosios Vilnios kultūros centro ansambliai „Linksmuoliai“ ir „Vaiva“

Grigiškių kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių ansamblis „Girija“ ir merginų ansamblis

Grigiškių kultūros centro ansamblis „Trepsis“

Kirtimų kultūros centro ansamblis „Pynimėlis“

18.10 – 18.30 val. Instrumentiniai vokaliniai ansambliai

Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos muzikos grupė „Baltas vėjas“Kirtimų kultūros centro ansamblis „Vilkai“

18.30 – 19.00 val. Muzikos grupės

„G&G Sindikatas“

Nuo. A. Goštauto g. iki J. Tumo-Vaižganto g. veiks moksleivių piešinių paroda

Kovo 11-osios proga bus organizuojama didelio masto moksleivių (6-18 m.) piešinių paroda Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo tematika. Įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo sukurtuose darbuose atsispindės šiuolaikinių moksleivių pasaulėžiūra bei jų požiūris į reikšmingus Lietuvos istorijos įvykius.

Ekspozicijoje dalyvauja visų Vilniaus miesto mokyklų mokiniai, todėl paroda taps unikaliu, Kovo 11-ąją įprasminančiu renginiu, išsiskiriančiu rekordiniu dalyvių-autorių skaičiumi.

Renginį „Laisvės vėjas" organizuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir LR kultūros ministerija.

Bernardinai.lt

KOMENTARAI

Komentarai surikiuoti nuo naujausio iki seniausio (rodyti atvirkščiai)

Žygeivis 2013-03-07 20:58

Būkime verti!

http://www.kovo11eitynes.lt/lt/2013/straipsniai-2013/86-bukime-verti

Užsieniui parsidavusi valdžia bijo savo šalies patriotų – tautinio jaunimo, signatarų, visuomenininkų ir kitų savo Tautos likimui neabejingų žmonių.

Dėl to ji šiemet sugalvojo privatizuoti Gedimino prospektą, organizuodama ten savo pseudo šventę: į šią visai Lietuvai brangią vietą dabar bus prievarta varomi meno kolektyvai, šantažuojant jiems nubraukti finansavimą atsisakymo atveju, netgi mažamečiai vaikai, kurie per šaltį ir šlapdribą bus verčiami penkias valandas kreidutėmis marginti „prabangųjį“ prospekto grindinį, kad po to atėję valytojai galėtų visa tai nuplauti...

Dar atsitiktiniai praeiviai galės pamatyti valdžios sugalvotą ypatingai svarbų Kovo 11-osios paminėjimo akcentą – kinietišką mankštą taiči, be kurios tiesiog neįsivaizduojama jokia valstybinė šventė...

Apgailėtini ir niekšiški parsidavėlių veiksmai yra skirti vieninteliam tikslui: žūt būt neleisti Lietuvos patriotams minėti Nepriklausomybės atkūrimo dienos, uždrausti tautiniam jaunimui pagerbti mūsų didvyrius ir galutinai ištrinti bet kokius laisvės siekius iš Tautos sąmonės.

Tačiau laisvę mylintys Lietuvos žmonės Kovo 11-ąją jau nuo 15 val. rinksis Katedros aikštėje prie paminklo Lietuvos Didžiajam Kunigaikščiui Gediminui.

Nes tai yra visų Lietuvos žmonių šventė, o ne valdžioje sėdinčių užsieniui tarnaujančių niekšų ir jiems pataikaujančių išdavikų.

Mes šventėme ir švęsime, nors mums jau grasinama represijomis. Pergyvenome visus buvusius okupantus, pergyvensime ir vietines kosmopolitines padugnes bei kitas žydrąsias menkystas. Nebijome mes jų represijų, nes taip jie tik demonstruoja savo silpnumą ir pagiežą.

Kiekvienas save gerbiantis Lietuvos žmogus turi ateiti į Katedros aikštę ir stoti į vieną gretą su ištikimais šalies patriotais. Neatiduokime savo šventės svetimiesiems. Didžiuokimės savo Tautos didvyriais, neišsigandusiais okupantų ginklų ir kalėjimų, sekime jų garbingu pavyzdžiu.

...Siautėjant kraujo ištroškusiems stribams, enkavedistams ir išdavikams tamsiame miško bunkeryje Poetas ir Karys Bronius Krivickas-Vilnius rašė apie Lietuvą ir Tiesą:

Dėl jos einu tarp gretų pirmutinių Ir ugnimi sau ginklą užtaisau Ir puolu sūkurin žiaurių kautynių Ir paskutinį šovinį palieku sau...

Būkime verti šių Didžiavyrių vardo, saugokime jų atminimą.

Lietuva – lietuviams, per amžius buvo ir bus!!!

Ričardas Čekutis-Aitvaras

Žygeivis 2013-03-06 15:37

Ir visa tai tik tam, kad tautinis jaunimas niekaip negalėtų Gedimino prospekte surengti KOVO 11--osios tradicines Patriotines eitynes.... :)

P.S. Štai kaip labai paprasta priversti mūsų kosmopolitinę "ruslenkišką" valdžią pradėti aktyviai švęsti Lietuvių Tautai ir Lietuvos Valstybei svarbias datas. :) :) :)

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • skaityti komentarus (2)
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

Marten Kuningas – „Tagurpidi Vaal“Marten Kuningas – „Tagurpidi Vaal“ 31 peržiūra | 0 komentarų
RasabasaRasabasa – „Embers“ 419 peržiūrų | 0 komentarų
Kazimieras likšaKarma – „Gyvenimo pradžia“ 221 peržiūra | 0 komentarų
ichthusIchthus – „Šlovinsiu“ 206 peržiūros | 0 komentarų
Ichthus, muzikos grupė, krikščioniškosIchthus – „Dievas arti“ 450 peržiūrų | 1 komentaras